Obsah > Pilotované lety > International Space Station (ISS)

ISS (počítačový model)
Mezinárodní kosmická stanice

[ Historie | Postup | Lety | Průlety | Posádky | Moduly | Parametry | Obrázky | HomePage v USA ]
[ Další články o ISS : ISS - NOVÝ KOZMICKÝ DOMOV (Michal Novota) ]
[ Animace postupu stavby ISS na serveru v USA ]

Znak ISSHistorie stanice

Postup přípravy a stavby stanice
 

ISS (faze 1) ISS (faze 2) ISS (faze 3)
Fáze 1 - příprava
(lety raketoplánu ke stanici Mir)
Fáze 2 - stavba
(stavba a zkušební provoz)
Fáze 3 - provoz
(dokončení a provoz)

V průběhu let 1997 - 1998 byly dokončeny první letové kusy stavebních dílů mezinárodní stanice ISS (International Space Station), na jejíž konstrukci se podílejí USA, Kanada, Japonsko, západoevropská organizace ESA a Rusko. Výstavba byla zahájena vypuštěním modulu Zarja (FGB) 20.11.1998 ruskou nosnou raketou Proton.

V rámci přípravné fáze 1 se uskutečnily tyto lety raketoplánu ke stanici Mir:

Mise  Orbiter  Datum (od-do)  Hlavní náklad a akce
STS-63 Discovery 03.02-11.02.95 Přiblížení k Miru, SPACEHAB-3, 2 kosmonauti, SPARTAN-4 
STS-71 Atlantis 27.06-07.07.95 1. spojení s Mirem, výměna posádek na Miru
STS-74 Atlantis 08.11-20.11.95 2. spojení s Mirem, Docking Module (DM)
STS-76 Atlantis 22.03-31.03.96 3. spojení s Mirem, Spacehab, Lucid[ová] na Mir
STS-79 Atlantis 16.09-26.09.96 4. spojení s Mirem, Spacehab, Lucid[ová]/Blaha
STS-81 Atlantis 12.01-22.01.97 5. spojení s Mirem, Spacehab, Blaha/Linenger
STS-84 Atlantis 12.01-22.01.97 6. spojení s Mirem, Spacehab, Linenger/Foale
STS-86 Atlantis 26.09-06.10.97 7. spojení s Mirem, Spacehab, Foale/Wolf
STS-89 Endeavour  23.01-31.01.98 8. spojení s Mirem, Spacehab, Wolf/Thomas
STS-91 Discovery 02.06.-12.06.98  9. spojení s Mirem, Spacehab, Thomas z Miru

V následující tabulce je uveden průběh stavby stanice (a orientační plán budoucích letů k ISS):

Start Označení Nosič  Náklad (akce)
20.11.1998  1A/R  Proton Zarja (FGB)
04.12.1998  2A  STS-88 Unity (Node 1) s PMA-1 a PMA-2, spojení s modulem Zarja, 3x EVA
27.05.1999  2A.1  STS-96 Spacehab DM, náklad materiálu, 1x EVA
19.05.2000  2A.2a  STS-101 Spacehab DM, náklad materiálu, 1x EVA, ICC
12.07.2000  1R  Proton Zvezda (Service Module)
06.08.2000  1P  Sojuz Progress M1-3 (náklad)
08.09.2000  2A.2b  STS-106 Spacehab DM, náklad materiálu, 1x EVA, ICC
11.10.2000  3A  STS-92 Z1, PMA-3, antény Ku/S, 4x EVA, paleta Spacelabu
31.10.2000  2R  Sojuz TM-31 První stálá posádka (3 osoby)
16.11.2000  2P  Sojuz Progress M1-4 (náklad)
01.12.2000  4A  STS-97 ITS-P6, PVM-P6, radiátory PVR S4/S6/P6, 3x EVA
07.02.2001  5A  STS-98 Destiny, PDGF, SASA, 3x EVA
26.02.2001  3P  Sojuz Progress M-44 (náklad)
08.03.2001  5A.1  STS-102 Leonardo MPLM, výměna posádky, 2x EVA
19.04.2001  6A  STS-100 Raffaello MPLM, UHF, SSRMS, 2x EVA
28.04.2001  2S  Sojuz TM-32 Výměna záchranné lodi, "turista" Tito
20.05.2001  4P  Sojuz Progress M1-6 (náklad)
12.07.2001  7A  STS-104  Quest (Airlock), HPGA, 3x EVA, konec fáze 2
10.08.2001  7A.1  STS-105  Leonardo MPLM, výměna posádky, 2x EVA
21.08.2001  5P  Sojuz Progress M-45 (náklad)
14.09.2001  4R  Sojuz Pirs (SO-1/DC-1)
21.10.2001  3S  Sojuz TM-33 Výměna záchranné lodi, program Andromede
26.11.2001  6P  Sojuz Progress M1-7 (náklad)
05.12.2001  UF-1  STS-108  Raffaello MPLM, výměna posádky, 1x EVA
21.03.2002  7P  Sojuz Progress M1-8 (náklad)
08.04.2002  8A  STS-110  ITS-S0, Mobile Transporter (MT), 4x EVA
25.04.2002  4S  Sojuz TM-34 Výměna záchranné lodi, experimenty, "turista" Shuttleworth
05.06.2002  UF-2  STS-111  Leonardo MPLM, MBS, výměna posádky, 3x EVA
26.06.2002  8P  Sojuz Progress M-46 (náklad)
25.09.2002  9P  Sojuz Progress M1-9 (náklad)
07.10.2002  9A  STS-112  ITS-S1, CETA-1, 3x EVA
30.10.2002  5S  Sojuz TMA-1 Výměna záchranné lodi
24.11.2002  11A  STS-113  ITS-P1, CETA-2, výměna posádky, 3x EVA
02.02.2003  10P  Sojuz Progress M-47 (náklad)
26.04.2003  6S  Sojuz TMA-2 Výměna záchranné lodi, udržovací posádka ISS
08.06.2003  11P  Sojuz Progress M1-10 (náklad)
29.08.2003  12P  Sojuz Progress M-48 (náklad)
18.10.2003  7S  Sojuz TMA-3 Výměna záchranné lodi, udržovací posádka ISS
29.01.2004  13P  Sojuz Progress M1-11 (náklad)
19.04.2004  8S  Sojuz TMA-4 Výměna záchranné lodi, udržovací posádka ISS
25.05.2004  14P  Sojuz Progress M-49 (náklad)
11.08.2004  15P  Sojuz Progress M-50 (náklad)
14.10.2004  9S  Sojuz TMA-5 Výměna záchranné lodi, výměna posádky ISS
23.12.2004  16P  Sojuz Progress M-51 (náklad)
28.02.2005  17P  Sojuz Progress M-52 (náklad)
15.04.2005  10S  Sojuz TMA-6 Výměna záchranné lodi, výměna posádky ISS
16.06.2005  18P  Sojuz Progress M-53 (náklad)
26.07.2005  LF-1  STS-114  Raffaello MPLM (zásoby), 3x EVA
08.09.2005  19P  Sojuz Progress M-54 (náklad)
01.10.2005  11S  Sojuz TMA-7 Výměna záchranné lodi, výměna posádky ISS, "turista" Olsen
21.12.2005  20P  Sojuz Progress M-55 (náklad)
30.03.2006  12S  Sojuz TMA-8 Výměna záchranné lodi, výměna posádky ISS
24.04.2006  21P  Sojuz Progress M-56 (náklad)
24.06.2006  22P  Sojuz Progress M-57 (náklad)
04.07.2006  ULF-1.1  STS-121  Leonardo MPLM (zásoby), doplnění posádky ISS na tři osoby, 3x EVA
09.09.2006  12A  STS-115  ITS-P3/P4, PV Array (4 panely), 3x EVA
18.09.2006  13S  Sojuz TMA-9 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
23.10.2006  23P  Sojuz Progress M-58 (náklad)
10.12.2006  12A.1  STS-116  ITS-P5, SpaceHab, složení panelu 4B na ITS-P6, částečná výměna posádky ISS, 4x EVA
18.01.2007  24P  Sojuz Progress M-59 (náklad)
07.04.2007  14S  Sojuz TMA-10 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
12.05.2007  25P  Sojuz Progress M-60 (náklad)
08.06.2007  13A  STS-117  ITS-S3/S4, PV Array (4 panely), 4x EVA
02.08.2007  26P  Sojuz Progress M-61 (náklad)
08.08.2007  13A.1  STS-118  ITS-S5, SpaceHab, ESP3, CMG, SSPTS, 4x EVA
10.10.2007  15S  Sojuz TMA-11 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
23.10.2007  10A  STS-120  Harmony (Node 2), přemístění ITS-P6 do konečné pozice, 4x EVA
23.12.2007  27P  Sojuz Progress M-62 (náklad)
05.02.2008  28P  Sojuz Progress M-63 (náklad)
07.02.2008  1E  STS-122  Columbus (European Laboratory), 3x EVA
09.03.2008  ATV1  Ariane 5 European Automated Transfer Vehicle (ATV)
11.03.2008  1J/A  STS-123  JEM ELM PS, SLP-D1, Canadian Special Purpose Dexterous Manipulator (SPDM/DEXTRE), 5x EVA
08.04.2008  16S  Sojuz TMA-12 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
14.05.2008  29P  Sojuz Progress M-64 (náklad)
31.05.2008  1J  STS-124  JEM PM, JEM RMS, 3x EVA
10.09.2008  30P  Sojuz Progress M-65 (náklad)
12.10.2008  17S  Sojuz TMA-13 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
15.11.2008  ULF-2  STS-126  Leonardo MPLM, 2 kóje pro členy posádky, 4x EVA
26.11.2008  31P  Sojuz Progress M-01M (náklad). M = modernizovaný
10.02.2009  32P  Sojuz Progress M-66 (náklad)
15.03.2009  15A  STS-119  ITS-S6, PV Array (4 panely), 3x EVA
26.03.2009  18S  Sojuz TMA-14 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
07.05.2009  33P  Sojuz Progress M-02M (náklad)
27.05.2009  19S  Sojuz TMA-15 Zvýšení počtu členů posádky ISS na 6 osob
15.07.2009  2J/A  STS-127  Kibo Japanese Experiment Module Exposed Facility (JEM EF), 5x EVA
24.07.2009  34P  Sojuz Progress M-67 (náklad)
29.08.2009  17A  STS-128  Leonardo MPLM, 3x EVA
10.09.2009  HTV1  H-2B H-II Transfer Vehicle (HTV
30.09.2009  20S  Sojuz TMA-16 Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
15.10.2009  35P  Sojuz Progress M-03M (náklad)
10.11.2009  5R  Sojuz Poisk (MIM-2/MRM-2)
16.11.2009  ULF-3  STS-129  EXPRESS Logistics Carrier (ELC1, ELC2), 3x EVA
20.12.2009  21S  Sojuz TMA-17 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
03.02.2010  36P  Sojuz Progress M-04M (náklad)
08.02.2010  20A  STS-130  Tranquility (Node 3), Cupola, 3x EVA
02.04.2010  22S  Sojuz TMA-18 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
05.04.2010  19A  STS-131  Leonardo MPLM, 1 kóje pro člena posádky, 3x EVA
28.04.2010  37P  Sojuz Progress M-05M (náklad)
14.05.2010  ULF-4  STS-132  Rassvet (MRM-1), 3x EVA
15.06.2010  23S  Sojuz TMA-19 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
30.06.2010  38P  Sojuz Progress M-06M (náklad)
10.09.2010  39P  Sojuz Progress M-07M (náklad)
07.10.2010  24S  Sojuz TMA-01M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
27.10.2010  40P  Sojuz Progress M-08M (náklad)
15.12.2010  25S  Sojuz TMA-20 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
22.01.2011  HTV2  H-2B H-II Transfer Vehicle (HTV
28.01.2011  41P  Sojuz Progress M-09M (náklad)
16.02.2011  ATV2  Ariane 5 European Automated Transfer Vehicle (ATV)
24.02.2011  ULF-5  STS-133  EXPRESS Logistics Carrier (ELC4), Leonardo PMM, 2x EVA
04.04.2011  26S  Sojuz TMA-21 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
27.04.2011  42P  Sojuz Progress M-10M (náklad)
16.05.2011  ULF-6  STS-134  EXPRESS Logistics Carrier (ELC3), AMS-02, 4x EVA
07.06.2011  27S  Sojuz TMA-02M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
21.06.2011  43P  Sojuz Progress M-11M (náklad)
08.07.2011  ULF-7  STS-135  Raffaello MPLM, 1x EVA
24.08.2011  44P  Sojuz Progress M-12M (náklad), havárie nosné rakety
30.10.2011  45P  Sojuz Progress M-13M (náklad)
14.11.2011  28S  Sojuz TMA-22 Výměna záchranné lodi, výměna posádky ISS
21.12.2011  29S  Sojuz TMA-03M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
25.01.2012  46P  Sojuz Progress M-14M (náklad)
23.03.2012  ATV3  Ariane 5 European Automated Transfer Vehicle (ATV)
20.04.2012  47P  Sojuz Progress M-15M (náklad)
15.05.2012  30S  Sojuz TMA-04M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
22.05.2012  SpX-D  Falcon 9 Dragon C2+ (1. připojení soukromé nákladní lodi k ISS)
15.07.2012  31S  Sojuz TMA-05M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
21.07.2012  HTV3  H-2B H-II Transfer Vehicle (HTV
01.08.2012  48P  Sojuz Progress M-16M (náklad)
08.10.2012  SpX-1  Falcon 9 Dragon C3
23.10.2012  32S  Sojuz TMA-06M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
31.10.2012  49P  Sojuz Progress M-17M (náklad)
19.12.2012  33S  Sojuz TMA-07M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
11.02.2013  50P  Sojuz Progress M-18M (náklad)
01.03.2013  SpX-2  Falcon 9 Dragon C4
28.03.2013  34S  Sojuz TMA-08M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
24.04.2013  51P  Sojuz Progress M-19M (náklad)
28.05.2013  35S  Sojuz TMA-09M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
05.06.2013  ATV4  Ariane 5 European Automated Transfer Vehicle (ATV)
27.07.2013  52P  Sojuz Progress M-20M (náklad)
03.08.2013  HTV4  H-2B H-II Transfer Vehicle (HTV
18.09.2013  Orb-D  Antares Cygnus 1
25.09.2013  36S  Sojuz TMA-10M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
07.11.2013  37S  Sojuz TMA-11M Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
25.11.2013  53P  Sojuz Progress M-21M (náklad)
09.01.2014  Orb-1  Antares Cygnus 2
05.02.2014  54P  Sojuz Progress M-22M (náklad)
25.03.2014  38S  Sojuz TMA-12M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
09.04.2014  55P  Sojuz Progress M-23M (náklad)
18.04.2014  SpX-3  Falcon 9 Dragon C5
28.05.2014  39S  Sojuz TMA-13M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
13.07.2014  Orb-2  Antares Cygnus 3
23.07.2014  56P  Sojuz Progress M-24M (náklad)
29.07.2014  ATV5  Ariane 5 European Automated Transfer Vehicle (ATV)
21.09.2014  SpX-4  Falcon 9 Dragon C6
25.09.2014  40S  Sojuz TMA-14M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
28.10.2014  Orb-3  Antares Cygnus 4, havárie nosné rakety
29.10.2014  57P  Sojuz Progress M-25M (náklad)
23.11.2014  41S  Sojuz TMA-15M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
10.01.2015  SpX-5  Falcon 9 Dragon C7
17.02.2015  58P  Sojuz Progress M-26M (náklad)
27.03.2015  42S  Sojuz TMA-16M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS, roční pobyt dvou členů posádky
14.04.2015  SpX-6  Falcon 9 Dragon C8
28.04.2015  59P  Sojuz Progress M-27M (náklad), selhání lodi na oběžné dráze
28.06.2015  SpX-7  Falcon 9 Dragon C9, havárie nosné rakety
03.07.2015  60P  Sojuz Progress M-28M (náklad)
22.07.2015  43S  Sojuz TMA-17M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
19.08.2015  HTV5  H-2B H-II Transfer Vehicle (HTV
02.09.2015  44S  Sojuz TMA-18M Výměna záchranné lodi, částečná výměna posádky ISS
01.10.2015  61P  Sojuz Progress M-29M (náklad)
06.12.2015  OA-4  Atlas V Cygnus 5
15.12.2015  45S  Sojuz TMA-19M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
21.12.2015  62P  Sojuz Progress MS (náklad)
18.03.2016  46S  Sojuz TMA-20M Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
23.03.2016  OA-6  Atlas V Cygnus 6
31.03.2016  63P  Sojuz Progress MS-2 (náklad)
08.04.2016  SpX-8  Falcon 9 Dragon, BEAM (Bigelow Expandable Activity Module)
06.07.2016  OA-5  Antares Cygnus
07.07.2016  47S  Sojuz MS Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
16.07.2016  SpX-9  Falcon 9 Dragon
17.07.2016  64P  Sojuz Progress MS-3 (náklad)
23.09.2016  48S  Sojuz MS-2 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
10.2016  HTV6  H-2B H-II Transfer Vehicle (HTV
10.2016  65P  Sojuz Progress MS-4 (náklad)
11.2016  49S  Sojuz MS-3 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
11.2016  SpX-10  Falcon 9 Dragon
12.2016  OA-7  Antares Cygnus
02.2017  SpX-11  Falcon 9 Dragon
02.2017  66P  Sojuz Progress MS-5 (náklad)
03.2017  50S  Sojuz MS-4 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
04.2017  SpX-12  Falcon 9 Dragon
05.2017  51S  Sojuz MS-5 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
05.2017  SpX-DM1  Falcon 9 Dragon v2 (bez posádky)
06.2017  OA-8e  Antares Cygnus
06.2017  67P  Sojuz Progress MS-6 (náklad)
08.2017  SpX-13  Falcon 9 Dragon
09.2017  52S  Sojuz MS-6 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
Q4.2017  SpX-DM2  Falcon 9 Dragon v2 (s posádkou)
10.2017  OA-9e  Antares Cygnus
11.2017  53S  Sojuz MS-7 Doplnění záchranné lodi, doplnění posádky ISS
11.2017  68P  Sojuz Progress MS-7 (náklad)
12.2017  3R  Proton Nauka (Multipurpose Laboratory Module)
12.2017  Boe-OFT  Atlas V CST-100 Starliner (bez posádky)
02.2018  Boe-CFT  Atlas V CST-100 Starliner (s posádkou)

 

Stálé posádky: Start v lodi  Zahájení expedice
Expedice 1 - W.Shepherd, J.Gidzenko, S.Krikaljov Sojuz TM-31 (2R) 31.10.2000
Expedice 2 - J.Usačev, J.Voss, S.Helms[ová] STS-102 (5A.1) 08.03.2001
Expedice 3 - F.Culbertson, V.Děžurov, M.Tjurin STS-105 (7A.1) 10.08.2001
Expedice 4 - J.Onufrijenko, C.Walz, D.Bursch STS-108 (UF-1) 05.12.2001
Expedice 5 - V.Korzun, P.Whitson[ová], S.Treščev STS-111 (UF-2) 05.06.2002
Expedice 6 - K.Bowersox, N.Budarin, D.Pettit STS-113 (11A) 24.11.2002
Expedice 7 - J.Malenčenko, E.Lu Sojuz TMA-2 (6S) 26.04.2003
Expedice 8 - M.Foale, A.Kaleri Sojuz TMA-3 (7S) 18.10.2003
Expedice 9 - G.Padalka, E.Fincke Sojuz TMA-4 (8S) 19.04.2004
Expedice 10 - L.Chiao, S.Šaripov Sojuz TMA-5 (9S) 14.10.2004
Expedice 11 - S.Krikaljov, J.Phillips Sojuz TMA-6 (10S) 15.04.2005
Expedice 12 - W.McArthur, V.Tokarev Sojuz TMA-7 (11S) 01.10.2005
Expedice 13 - P.Vinogradov, J.Williams, T.Reiter Sojuz TMA-8 (12S) 30.03.2006
Expedice 14 - Lopez-Alegria, Tjurin, Reiter / Williams[ová] Sojuz TMA-9 (13S) 18.09.2006
Expedice 15 - Jurčichin, Kotov, Williams[ová] / Anderson Sojuz TMA-10 (14S) 07.04.2007
Expedice 16 - Whitson[ová], Malenčenko, Anderson / Tani / Eyharts / Reisman Sojuz TMA-11 (15S) 10.10.2007
Expedice 17 - Volkov, Kononěnko, Reisman / Chamitoff Sojuz TMA-12 (16S) 08.04.2008
Expedice 18 - Fincke, Lončakov, Chamitoff / Magnus[ová] / Wakata Sojuz TMA-13 (17S) 12.10.2008
Expedice 19 - Padalka, Barratt, Wakata Sojuz TMA-14 (18S) 08.04.2009
Expedice 20 - Padalka, Barratt, Wakata / Kopra / Stott[ová], Romaněnko, De Winne, Thirsk Sojuz TMA-14 (18S), Sojuz TMA-15 (19S) 29.05.2009
Expedice 21 - De Winne, Romaněnko, Thirsk, Stott[ová], Williams, Surajev Sojuz TMA-15 (19S), Sojuz TMA-16 (20S) 11.10.2009
Expedice 22 - Williams, Surajev, Kotov, Creamer, Noguči Sojuz TMA-16 (20S), Sojuz TMA-17 (21S) 01.12.2009
Expedice 23 - Kotov, Creamer, Noguči, Skvorcov, Kornijenko, Caldwell-Dyson[ová] Sojuz TMA-17 (21S), Sojuz TMA-18 (22S) 18.03.2010
Expedice 24 - Skvorcov, Kornijenko, Caldwell-Dyson[ová], Jurčichin, Walker[ová], Wheelock Sojuz TMA-18 (22S), Sojuz TMA-19 (23S) 02.06.2010
Expedice 25 - Wheelock, Jurčichin, Walker[ová], Kaleri, Skripočka, Kelly Sojuz TMA-19 (23S), Sojuz TMA-01M (24S) 25.09.2010
Expedice 26 - Kelly, Kaleri, Skripočka, Kondraťjev, Nespoli, Coleman[ová] Sojuz TMA-01M (24S), Sojuz TMA-20 (25S) 26.11.2010
Expedice 27 - Kondraťjev, Nespoli, Coleman[ová], Samokutjajev, Borisenko, Garan Sojuz TMA-20 (25S), Sojuz TMA-21 (26S) 16.03.2011
Expedice 28 - Samokutjajev, Borisenko, Garan, Volkov, Furukawa, Fossum Sojuz TMA-21 (26S), Sojuz TMA-02M (27S) 24.05.2011
Expedice 29 - Fossum, Volkov, Furukawa, Škaplerov, Ivanišin, Burbank Sojuz TMA-02M (27S), Sojuz TMA-22 (28S) 16.09.2011
Expedice 30 - Burbank, Škaplerov, Ivanišin, Kononěnko, Kuipers, Pettit Sojuz TMA-22 (28S), Sojuz TMA-03M (29S) 22.11.2011
Expedice 31 - Kononěnko, Kuipers, Pettit, Padalka, Revin, Acaba
Sojuz TMA-03M (29S), Sojuz TMA-04M (30S) 27.04.2012
Expedice 32 - Padalka, Revin, Acaba, Malenčenko, Williams[ová], Hoshide
Sojuz TMA-04M (30S), Sojuz TMA-05M (31S) 01.07.2012
Expedice 33 - Williams[ová], Malenčenko, Hoshide, Ford, Novickij, Tarjelkin
Sojuz TMA-05M (31S), Sojuz TMA-06M (32S) 16.09.2012
Expedice 34 - Ford, Novickij, Tarjelkin, Romaněnko, Hadfield, Marshburn
Sojuz TMA-06M (32S), Sojuz TMA-07M (33S) 18.11.2012
Expedice 35 - Hadfield, Romaněnko, Marshburn, Vinogradov, Misurkin, Cassidy
Sojuz TMA-07M (33S), Sojuz TMA-08M (34S) 16.03.2013
Expedice 36 - Vinogradov, Misurkin, Cassidy, Jurčichin, Parmitano, Nybergová
Sojuz TMA-08M (34S), Sojuz TMA-09M (35S) 13.05.2013
Expedice 37 - Jurčichin, Parmitano, Nybergová, Kotov, Rjazanskij, Hopkins
Sojuz TMA-09M (35S), Sojuz TMA-10M (36S) 11.09.2013
Expedice 38 - Kotov, Rjazanskij, Hopkins, Tjurin, Mastracchio, Wakata
Sojuz TMA-10M (36S), Sojuz TMA-11M (37S) 11.11.2013
Expedice 39 - Wakata, Tjurin, Mastracchio, Swanson, Skvorcov, Artěmjev
Sojuz TMA-11M (37S), Sojuz TMA-12M (38S) 11.03.2014
Expedice 40 - Swanson, Skvorcov, Artěmjev, Surajev, Wiseman, Gerst
Sojuz TMA-12M (38S), Sojuz TMA-13M (39S) 14.05.2014
Expedice 41 - Surajev, Wiseman, Gerst, Wilmore, Samokutjajev, Serová
Sojuz TMA-13M (39S), Sojuz TMA-14M (40S) 11.09.2014
Expedice 42 - Wilmore, Samokutjajev, Serová, Virts, Škaplerov, Cristoforettiová
Sojuz TMA-14M (40S), Sojuz TMA-15M (41S) 10.11.2014
Expedice 43 - Virts, Škaplerov, Cristoforettiová, Padalka, Kornijenko, Kelly
Sojuz TMA-15M (41S), Sojuz TMA-16M (42S) 12.03.2015
Expedice 44 - Padalka, Kornijenko, Kelly, Kononěnko, Jui, Lindgren
Sojuz TMA-16M (42S), Sojuz TMA-17M (43S) 11.06.2015
Expedice 45 - Kelly, Kornijenko, Kononěnko, Jui, Lindgren, Volkov
Sojuz TMA-17M (43S), Sojuz TMA-18M (44S) 11.09.2015
Expedice 46 - Kelly, Kornijenko, Volkov, Kopra, Malenčenko, Peake
Sojuz TMA-18M (44S), Sojuz TMA-19M (45S) 11.12.2015
Expedice 47 - Kopra, Malenčenko, Peake, Williams, Ovčinin, Skripočka
Sojuz TMA-19M (45S), Sojuz TMA-20M (46S) 02.03.2016

 

Hlavní díly:
USA Destiny (Laboratorní modul US Lab)
  Spojovací uzel Node 1 (Unity) a přechodové díly PMA
  Hlavní nosníky ITS a fotovoltaické panely PVM (4x)
Rusko Zarja (Funkčně-nákladní modul FGB)
  Zvezda (Služební modul SM) 
  Poisk (MIM-2 / MRM-2) (Malyj Issledovatel'skij Modul-2 / Mini Research Module-2)
  Rassvet (MIM-1 / MRM-1) (Malyj Issledovatel'skij Modul-1 / Mini Research Module-1)
  MLM (Mnogocelevoj Laboratornyj Modul, Multipurpose Laboratory Module) ["Nauka"]
Kanada Manipulátor Mobile Servicing System (MSS)
ESA Moduly Node-2 (Harmony), Node-3 (Tranquility), Columbus (COF), Kupole s průzory (Cupola), nákladní loď ATV
Japonsko Laboratorní modul Kibo s nehermetizovanou plošinou (JEM), nákladní loď HTV
Itálie MPLM (tři přetlakové zásobovací moduly)

 

Výsledné parametry:
rozpětí panelů 108.5 m
délka 88.5 m
obytný prostor 1160 m3
hmotnost 425 tun
příkon el.energie 100 kW (pro vědecké experimenty až 60 kW) 
posádka max. 6 osob

Aktualizováno: 07.06.2016

[ Obsah | Pilotované lety | Přehled letů a kosmonautů | Moduly ISS | Pozorovatelné přelety ISS nad ČR ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.