Obsah > Pilotované lety > ISS > Moduly ISS > Poisk (MRM-2/MIM-2)

Kresba modulu PoiskPoisk (česky "hledání" nebo "výzkum") alias MRM-2 (Mini Research Module-2) alias MIM-2 (Malyj ispytatel'nyj modul'-2) je modul družicové stanice ISS.

Modul přibližně válcovitého tvaru je vybaven 2 stykovacími uzly (na straně připojení ke stanici s aktivním stykovacím zařízením StA-A s vodicí tyčí a na volné straně s pasivním stykovacím zařízením StA-P s vodicím kuželem). Z boku je umístěn kruhový průlez pro výstupy do volného prostoru. Ne vnějším povrchu je instalován mechanický jeřáb GStM (Gruzovaja Strela Modificirovannaja) pro přenášení zařízení a členů posádky při práci mimo stanici.

Modul slouží jako:

Během startu byl v hermetizovaném prostoru modulu umístěn kusový náklad o celkové hmotnosti 751 kg.

Modul byl během startu a během počáteční fáze společného letu s komplexem připojen stranou pasivního stykovacího uzlu k jednoúčelovému tahači, odvozenému od přístrojové a pohonné části nákladní lodi typu Progress M.

Modul odstartoval pomocí nosné rakety Sojuz-U dne 10.11.2009 v 15:22 SEČ z kosmodromu Bajkonur. Po dvou dnech samostatného letu se Poisk v automatickém režimu připojil k hornímu portu modulu Zvezda dne 12.11.2009 v 16:41 SEČ.

Připraveno podle SPACE 40


Aktualizováno: 14.11.2009

[ Obsah | Pilotované lety | Přehled letů a kosmonautů | ISS | Moduly ISS ]


Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.