Obsah > Tělesa > Přehled úspěšných kosmických startů v roce 2014

Označení     SSC     Start     Název tělesa                    Provoz      Kosmodrom     Nosič
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
2014-001A   39498  05.01.2014  GSAT-14                         Indie       Šríharikota   SLV GSLV
2014-002A   39500  06.01.2014  Thaicom 6                       Thajsko     KSC           Falcon 9 v1.1
2014-003A   39502  09.01.2014  Cygnus CRS Orb-1                USA         Wallops       Antares 120
2014-004A   39504  24.01.2014  TDRS-L                          USA         KSC           Atlas 5/401
2014-005A   39506  05.02.2014  Progress M-22M                  Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2014-006A   39508  06.02.2014  ABS-2                           Bermudy     Kourou        Ariane 5ECA
2014-006B   39509  06.02.2014  Athena-Fidus                    Francie     Kourou        Ariane 5ECA
2014-007A   39522  14.02.2014  TurkSat-4A                      Turecko     Bajkonur      Proton M/BriM
2014-008A   39533  21.02.2014  USA 238 (GPS-2F F5)             USA         KSC           Delta 4M+
2014-009A   39572  27.02.2014  ShindaiSat (Genrei)             Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009B   39573  27.02.2014  KSat-2                          Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009C   39574  27.02.2014  GPM                             Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009D   39575  27.02.2014  OPUSat                          Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009E   39576  27.02.2014  TeikyoSat 3                     Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009F   39577  27.02.2014  ITF-1                           Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009G   39578  27.02.2014  INVADER                         Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-009H   39579  27.02.2014  STARS-2                         Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-010A   39612  15.03.2014  Ekspress-AT 1                   Rusko       Bajkonur      Proton M/BriM
2014-010B   39613  15.03.2014  Ekspress-AT 2                   Rusko       Bajkonur      Proton M/BriM
2014-011A   39616  22.03.2014  Astra 5B                        Lucemburs.  Kourou        Ariane 5ECA
2014-011B   39617  22.03.2014  Amazonas 4A                     Španělsko   Kourou        Ariane 5ECA
2014-012A   39620  23.03.2014  Kosmos 2491 (Glonass 754)       Rusko       Pleseck       Sojuz 2.1b/F
2014-013A   39622  25.03.2014  Sojuz TMA-12M (ISS-38S)         Rusko       Bajkonur      Sojuz FG
2014-014A   39624  31.03.2014  Shijian-11-06                   Čína        Jiuquan       CZ 2C
2014-015A   39630  03.04.2014  USA 249 (DMSP-19)               USA         Vandenberg    Atlas 5/401
2014-016A   39634  03.04.2014  Sentinel-1A                     M.organiz.  Kourou        Sojuz ST-A/F
2014-017A   39635  04.04.2014  IRNSS-1B                        Indie       Šríharikota   SLV PSLV
2014-018A   39648  09.04.2014  Progress M-23M                  Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2014-019A   39650  09.04.2014  Offeq 10                        Izrael      Palmachim     Shavit 2
2014-020A   39652  10.04.2014  USA 250                         USA         CC/KSC        Atlas 5/541
2014-021A   39678  16.04.2014  EgyptSat 2                      Egypt       Bajkonur      Sojuz U
2014-022A   39680  18.04.2014  Dragon CRS-3                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-022B   39681  18.04.2014  ALL-STAR/THEIA                  USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-022C   39682  18.04.2014  KickSat 1                       USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-022D   39683  18.04.2014  TechCube 1                      USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-022E   39684  18.04.2014  Hermes 2                        USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-022F   39685  18.04.2014  LMRSat                          USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-023A   39727  28.04.2014  Luč-5V                          Rusko       Bajkonur      Proton M/BriM
2014-023B   39728  28.04.2014  KazSat-3                        Kazachstán  Bajkonur      Proton M/BriM
2014-024A   39731  30.04.2014  KazEOSat 1                      Kazachstán  Kourou        Vega 
2014-025A   39732  06.05.2014  Kosmos 2495                     Rusko       Pleseck       Sojuz 2.1a
2014-026A   39741  17.05.2014  USA 251 (GPS-2F F6)             USA         CC/KSC        Delta 4M+
2014-027A   39751  22.05.2014  USA 252 (NRO L-33)              USA         CC/KSC        Atlas 5/401
2014-028A   39761  23.05.2014  Kosmos 2496                     Rusko       Pleseck       Rokot BriKM
2014-028B   39762  23.05.2014  Kosmos 2497                     Rusko       Pleseck       Rokot BriKM
2014-028C   39763  23.05.2014  Kosmos 2498                     Rusko       Pleseck       Rokot BriKM
2014-029A   39766  24.05.2014  ALOS-2                          Japonsko    Tanegašima    H 2A/202
2014-029B   39767  24.05.2014  SPROUT                          Japonsko    Tanegašima    H 2A/202
2014-029C   39768  24.05.2014  RISING-2                        Japonsko    Tanegašima    H 2A/202
2014-029D   39769  24.05.2014  UNIFORM-1                       Japonsko    Tanegašima    H 2A/202
2014-029E   39770  24.05.2014  SOCRATES                        Japonsko    Tanegašima    H 2A/202
2014-030A   39773  26.05.2014  Eutelsat 3B                     M.organiz.  Sea Launch    Zenit 3SL/DM
2014-031A   39775  28.05.2014  Sojuz TMA-13M                   Rusko       Bajkonur      Sojuz FG
2014-032A   40001  14.06.2014  Kosmos 2500 (Glonass-M)         Rusko       Pleseck       Sojuz 2.1b/F
2014-033A   40010  19.06.2014  KazEOSat 2                      Kazachstán  Jasnyj        Dněpr 
2014-033B   40011  19.06.2014  Hodoyoshi 4                     Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-033C   40012  19.06.2014  UniSat 6                        Itálie      Jasnyj        Dněpr 
2014-033D   40013  19.06.2014  Deimos 2                        Španělsko   Jasnyj        Dněpr 
2014-033E   40014  19.06.2014  BugSat 1                        Argentina   Jasnyj        Dněpr 
2014-033F   40015  19.06.2014  Hodoyoshi 3                     Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-033G   40016  19.06.2014  SaudiSat-4                      Maroko      Jasnyj        Dněpr 
2014-033H   40017  19.06.2014  TabletSat-Aurora                Ázerbajdžá  Jasnyj        Dněpr 
2014-033J   40018  19.06.2014  AprizeSat 9                     USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033K   40019  19.06.2014  AprizeSat 10                    USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033L   40020  19.06.2014  BRITE-Toronto                   Kanada      Jasnyj        Dněpr 
2014-033M   40021  19.06.2014  BRITE-Montreal                  Kanada      Jasnyj        Dněpr 
2014-033N   40022  19.06.2014  PACE                            Taiwan      Jasnyj        Dněpr 
2014-033P   40023  19.06.2014  DTUSat-2                        Dánsko      Jasnyj        Dněpr 
2014-033Q   40024  19.06.2014  NanoSatC-Br-1                   Brazílie    Jasnyj        Dněpr 
2014-033R   40025  19.06.2014  QB50P1                          Belgie      Jasnyj        Dněpr 
2014-033S   40026  19.06.2014  Flock-1c.7                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033T   40027  19.06.2014  Flock-1c.1                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033U   40028  19.06.2014  POPSAT-HIT 1                    Singapur    Jasnyj        Dněpr 
2014-033V   40029  19.06.2014  Flock-1c.2                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033W   40030  19.06.2014  Duchifat-1                      Izrael      Jasnyj        Dněpr 
2014-033X   40031  19.06.2014  Flock-1c.4                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033Y   40032  19.06.2014  QB50P2                          Belgie      Jasnyj        Dněpr 
2014-033Z   40033  19.06.2014  Flock-1c.11                     USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AA  40034  19.06.2014  ANTELSAT                        Ukrajina    Jasnyj        Dněpr 
2014-033AB  40035  19.06.2014  Flock-1c.9                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AC  40036  19.06.2014  Flock-1c.6                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AD  40037  19.06.2014  Perseus-M 2                     USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AE  40038  19.06.2014  Flock-1c.5                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AF  40039  19.06.2014  Perseus-M 1                     USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AG  40040  19.06.2014  Flock-1c.8                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AH  40041  19.06.2014  Flock-1c.3                      USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AJ  40042  19.06.2014  PolyITAN 1                      Ukrajina    Jasnyj        Dněpr 
2014-033AK  40043  19.06.2014  Tigrisat                        Írán        Jasnyj        Dněpr 
2014-033AL  40044  19.06.2014  Lemur 1                         USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AM  40045  19.06.2014  Flock-1c.10                     USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-033AN  40046  19.06.2014  AeroCube 6 B                    USA         Jasnyj        Dněpr 
2014-034A   40053  30.06.2014  SPOT-7                          Francie     Šríharikota   SLV PSLV
2014-034B   40054  30.06.2014  AISat 1                         Německo     Šríharikota   SLV PSLV
2014-034C   40055  30.06.2014  NLS7.1                          Kanada      Šríharikota   SLV PSLV
2014-034D   40056  30.06.2014  NLS7.2                          Afghánist.  Šríharikota   SLV PSLV
2014-034E   40057  30.06.2014  VELOX-1                         Afghánist.  Šríharikota   SLV PSLV
2014-035A   40059  02.07.2014  OCO 2                           USA         Vandenberg    Delta 7320
2014-036A   40061  03.07.2014  Gonec-M 8                       Rusko       Pleseck       Rokot BriKM
2014-036B   40062  03.07.2014  Gonec-M 9                       Rusko       Pleseck       Rokot BriKM
2014-036C   40063  03.07.2014  Gonec-M 10                      Rusko       Pleseck       Rokot BriKM
2014-037A   40069  08.07.2014  Meteor-M 2                      Rusko       Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-037B   40070  08.07.2014  Relek                           Rusko       Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-037C   40071  08.07.2014  DX1                             Rusko       Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-037D   40072  08.07.2014  SkySat 2                        USA         Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-037E   40073  08.07.2014  TechDemoSat-1                   Anglie      Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-037F   40074  08.07.2014  UKube-1                         Anglie      Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-037G   40075  08.07.2014  AISSat 2                        Norsko      Bajkonur      Sojuz 2.1b/F
2014-038A   40079  10.07.2014  O3b FM8                         Anglie      Kourou        Sojuz STB/FM
2014-038B   40080  10.07.2014  O3b FM6                         Anglie      Kourou        Sojuz STB/FM
2014-038C   40081  10.07.2014  O3b FM7                         Anglie      Kourou        Sojuz STB/FM
2014-038D   40082  10.07.2014  O3b FM3                         Anglie      Kourou        Sojuz STB/FM
2014-039A   40084  13.07.2014  Cygnus Orb-2                    USA         Wallops       Angara 120
2014-040A   40086  14.07.2014  Orbcomm FM45                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-040B   40087  14.07.2014  Orbcomm FM46                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-040C   40088  14.07.2014  Orbcomm FM47                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-040D   40089  14.07.2014  Orbcomm FM48                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-040E   40090  14.07.2014  Orbcomm FM49                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-040F   40091  14.07.2014  Orbcomm FM50                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-041A   40095  18.07.2014  Foton-M 4                       Rusko       Bajkonur      Sojuz 2.1a
2014-042A   40097  23.07.2014  Progress M-24M                  Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2014-043A   40099  28.07.2014  GSSAP 1                         USA         CC/KSC        Delta 4M+
2014-043B   40100  28.07.2014  GSSAP 2                         USA         CC/KSC        Delta 4M+
2014-043C   40101  28.07.2014  ANGELS                          USA         CC/KSC        Delta 4M+
2014-044A   40103  29.07.2014  ATV-5                           M.organiz.  Kourou        Ariane 5ES
2014-045A   40105  02.08.2014  USA 256 (GPS-2F F7)             USA         CC/KSC        Atlas 5/401
2014-046A   40107  15.08.2014  AsiaSat-8                       Hongkong    CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-047A   40109  09.08.2014  Yaogan-20A                      Švýcarsko   Jiuquan       CZ 4C
2014-047B   40110  09.08.2014  Yaogan-20B                      Švýcarsko   Jiuquan       CZ 4C
2014-047C   40111  09.08.2014  Yaogan-20C                      Švýcarsko   Jiuquan       CZ 4C
2014-047D   40112  09.08.2014  CZ-4C R/B                       Švýcarsko   Jiuquan       CZ 4C
2014-048A   40115  13.08.2014  WorldView-3                     USA         Vandenberg    Atlas 5/401
2014-049A   40118  19.08.2014  Gaofen-2                        Švýcarsko   Taiyuan       CZ 4B
2014-049B   40119  19.08.2014  BRITE-PL 2                      Polsko      Taiyuan       CZ 4B
2014-050A   40128  22.08.2014  Galileo 5                       M.organiz.  Kourou        Sojuz STB/FM
2014-050B   40129  22.08.2014  Galileo 6                       M.organiz.  Kourou        Sojuz STB/FM
2014-051A   40136  04.09.2014  Ling Qiao                       Švýcarsko   Jiuquan       CZ 2D
2014-051B   40137  04.09.2014  Chuang Xin 1-04                 Švýcarsko   Jiuquan       CZ 2D
2014-052A   40141  04.09.2014  AsiaSat-6                       Hongkong    CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-053A   40143  08.09.2014  Yaogan-21                       Švýcarsko   Taiyuan       CZ 4B
2014-053B   40144  08.09.2014  Tiantuo-2                       Švýcarsko   Taiyuan       CZ 4B
2014-054A   40146  11.09.2014  Optus-10                        Austrálie   Kourou        Ariane 5ECA
2014-054B   40147  11.09.2014  Measat-3B                       Malajsie    Kourou        Ariane 5ECA
2014-055A   40208  17.09.2014  USA 257 (CLIO)                  USA         CC/KSC        Atlas 5/401
2014-056A   40210  21.09.2014  Dragon CRS-4                    USA         CC/KSC        Falcon 9 v1.1
2014-057A   40246  25.09.2014  Sojuz TMA-14M                   Rusko       Bajkonur      Sojuz FG
2014-058A   40258  27.09.2014  Luč                             Rusko       Bajkonur      Proton M/BriM
2014-059A   40261  28.09.2014  Shijian-11-07                   Čína        Jiuquan       CZ 2C
2014-060A   40267  07.10.2014  Himawari-8                      Japonsko    Tanegašima    H 2A/202
2014-061A   40269  15.10.2014  IRNSS-1C                        Indie       Šríharikota   SLV XL
2014-062A   40271  16.10.2014  Intelsat 30                     M.organiz.  Kourou        Ariane 5ECA
2014-062B   40272  16.10.2014  Arsat-1                         Argentina   Kourou        Ariane 5ECA
2014-063A   40275  20.10.2014  Yaogan 22                       Čína        Taiyuan       CZ 4C
2014-064A   40277  21.10.2014  Ekspress AM-6                   Rusko       Bajkonur      Proton M/BriM
2014-065A   40283  23.10.2014  ChangE-5 T1                     Čína        Xichang       CZ 3C/G2
2014-065B   40284  23.10.2014  4M                              Lucemburs.  Xichang       CZ 3C/G2
2014-066A   40286  27.10.2014  SJ-11-08                        Čína        Jiuquan       CZ 2C
2014-067A   40292  29.10.2014  Progress M-25M                  Rusko       Bajkonur      Sojuz 2-1a
2014-068A   40294  29.10.2014  USA 258 (GPS-2F F8)             USA         KSC           Atlas 5/401
2014-069A   40296  30.10.2014  Meridian-7                      Rusko       Pleseck       Sojuz 2-1a/F
2014-070A   40298  06.11.2014  ASNARO-1                        Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-070B   40299  06.11.2014  Hodoyoshi-1                     Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-070C   40300  06.11.2014  ChubuSat-1                      Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-070D   40301  06.11.2014  Tsubame                         Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-070E   40302  06.11.2014  QSAT-EOS                        Japonsko    Jasnyj        Dněpr 
2014-071A   40305  14.11.2014  Yaogan 23                       Čína        Taiyuan       CZ 2C
2014-072A   40310  20.11.2014  Yaogan 24                       Čína        Jiuquan       CZ 2D
2014-073A   40311  21.11.2014  Kuaizhou 2                      Čína        Jiuquan       Kuaizhou 
2014-074A   40312  23.11.2014  Sojuz TMA-15M                   Rusko       Bajkonur      Sojuz FG
2014-075A   40315  30.11.2014  Kosmos 2501 (Glonass-K)         Rusko       Pleseck       Sojuz 2.1b/F
2014-076A   40319  03.12.2014  Hayabusa 2                      Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-076B   40320  03.12.2014  Shin en 2                       Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-076C   40321  03.12.2014  DESPATCH                        Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-076D   40322  03.12.2014  PROCYON                         Japonsko    Tanegašima    H 2A
2014-077A   40329  05.12.2014  Orion EFT-1                     USA         KSC           Delta 4H
2014-078A   40332  06.12.2014  GSat-16                         Indie       Kourou        Ariane 5ECA
2014-078B   40333  06.12.2014  DirecTV-14                      USA         Kourou        Ariane 5ECA
2014-079A   40336  07.12.2014  CBERS 04                        M.organiz.  Taiyuan       CZ 4B
2014-080A   40338  10.12.2014  Yaogan 25A                      Čína        Jiuquan       CZ 4C
2014-080B   40339  10.12.2014  Yaogan 25B                      Čína        Jiuquan       CZ 4C
2014-080C   40340  10.12.2014  Yaogan 25C                      Čína        Jiuquan       CZ 4C
2014-081A   40344  13.12.2014  USA 259 (NRO L-35)              USA         Vandenberg    Atlas 5/541
2014-082A   40345  15.12.2014  Jamal-401                       Rusko       Bajkonur      Proton M/BriM
2014-083A   40348  18.12.2014  O3b FM9                         Anglie      Kourou        Sojuz ST-B/F
2014-083B   40349  18.12.2014  O3b FM10                        Anglie      Kourou        Sojuz ST-B/F
2014-083C   40350  18.12.2014  O3b FM11                        Anglie      Kourou        Sojuz ST-B/F
2014-083D   40351  18.12.2014  O3b FM12                        Anglie      Kourou        Sojuz ST-B/F
2014-084A   40353  19.12.2014  Kondor-E No 2                   Rusko       Bajkonur      Strela 
2014-085A   40355  23.12.2014  IPM (GVM)                       Rusko       Pleseck       Angara A5
2014-086A   40358  25.12.2014  Kosmos 2502 (Lotos-S 2)         Rusko       Pleseck       Sojuz 2.1b
2014-087A   40360  26.12.2014  Resurs-P No. 2                  Rusko       Bajkonur      Sojuz 2.1b
2014-088A   40362  27.12.2014  Yaogan 26                       Čína        Taiyuan       CZ 4B
2014-089A   40364  27.12.2014  Astra 2G                        M.organiz.  Bajkonur      Proton M/BriM
2014-090A   40366  31.12.2014  Fengyun-2 08                    Čína        Xichang       CZ 3A
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z označení tělesa vedou do Katalogu družic Space 50 (mimo MEK).
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek (pokud je k dispozici).

Aktualizováno : 11.07.2017

[ Obsah | Nepilotované lety | Pilotované lety | Tělesa ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.