Obsah > Tělesa > Přehled úspěšných kosmických startů v roce 2000

Označení       SSC  Start       Název tělesa               Provoz      Kosmodrom     Nosič
----------------------------------------------------------------------------------------------
2000-001A    26052  21.01.2000  DSCS III B-8               USA         KSC           Atlas 2A
2000-002A    26056  25.01.2000  Galaxy-10R                 USA         Kourou        Ariane 42L
2000-003A    26058  25.01.2000  Zhongxing-22               Čína        Xichang       CZ 3A
2000-004A    26061  27.01.2000  JAWSAT                     USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004B    26062  27.01.2000  OCS                        USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004C    26063  27.01.2000  OPAL                       USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004D    26064  27.01.2000  FALCONSAT                  USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004E    26065  27.01.2000  ASUSat                     USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004H    26080  27.01.2000  DARPA Picosats             USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004J    26091  27.01.2000  Picosat 5                  USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004K    26092  27.01.2000  Picosat 6                  USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004L    26093  27.01.2000  Picosat 7                  USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-004M    26094  27.01.2000  Picosat 8                  USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-005A    26067  01.02.2000  Progress M1-1              Rusko       Bajkonur      Sojuz 
2000-006A    26069  03.02.2000  Kosmos 2369                Rusko       Bajkonur      Zenit 2
2000-007A    26071  03.02.2000  Hispasat-1C                Španělsko   KSC           Atlas 2AS
2000-008A    26081  08.02.2000  Globalstar FM-49           USA         KSC           Delta 2
2000-008B    26082  08.02.2000  Globalstar FM-50           USA         KSC           Delta 2
2000-008C    26083  08.02.2000  Globalstar FM-51           USA         KSC           Delta 2
2000-008D    26084  08.02.2000  Globalstar FM-52           USA         KSC           Delta 2
2000-009A    26086  08.02.2000  Dumsat (GVMPN)             Rusko       Bajkonur      Sojuz U/Fre
2000-009B    26087  08.02.2000  IRDT/Fregat                Rusko       Bajkonur      Sojuz U/Fre
2000-010A    26088  11.02.2000  STS-99 (SRTM)              USA         KSC           STS En/14
2000-011A    26089  12.02.2000  Garuda-1                   Bermudy     Bajkonur      Proton K/DM3
2000-012A    26095  18.02.2000  Superbird-4                Japonsko    Kourou        Ariane 44LP
2000-013A    26098  12.03.2000  Ekspress 6A                Rusko       Bajkonur      Proton K/DM
2000-014A    26102  12.03.2000  MTI                        USA         Vandenberg    Taurus 
2000-015A    26106  20.03.2000  Cluster 2 Dumsat           Rusko       Bajkonur      Sojuz U/Fre
2000-016A    26107  21.03.2000  AsiaStar                   USA         Kourou        Ariane 5
2000-016B    26108  21.03.2000  Insat 3B                   Indie       Kourou        Ariane 5
2000-017A    26113  25.03.2000  IMAGE                      USA         Vandenberg    Delta 2
2000-018A    26116  04.04.2000  Sojuz TM-30                Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-019A    26243  17.04.2000  SESat                      M.organiz.  Bajkonur      Proton K/DM2M
2000-020A    26298  19.04.2000  Galaxy 4R                  USA         Kourou        Ariane 42L
2000-021A    26301  25.04.2000  Progress M1-2              Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-022A    26352  03.05.2000  GOES-11                    USA         KSC           Atlas 2A
2000-023A    26354  03.05.2000  Kosmos 2370                Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-024A    26356  08.05.2000  USA 149 (DSP-20)           USA         KSC           Titan 4B/IUS
2000-025A    26360  11.05.2000  USA 150 (GPS 2R-4)         USA         KSC           Delta 2/7925
2000-026A    26365  16.05.2000  Simsat-1                   Německo     Pleseck       Rokot BrizKM
2000-026B    26366  16.05.2000  Simsat-2                   Německo     Pleseck       Rokot BrizKM
2000-027A    26368  19.05.2000  STS-101 (ISS-2A.2a)        USA         KSC           STS At/21
2000-028A    26369  24.05.2000  Eutelsat W4                M.organiz.  KSC           Atlas 3A
2000-029A    26372  06.06.2000  Gorizont-33                Rusko       Bajkonur      Proton BrizM
2000-030A    26374  07.06.2000  TSX-5                      USA         Vandenberg    Pegasus XL
2000-031A    26378  24.06.2000  Ekspress 3A                Rusko       Bajkonur      Proton K/DM
2000-032A    26382  25.06.2000  FY-2B                      Čína        Xichang       CZ 3A
2000-033A    26384  28.06.2000  Nadežda 6                  Rusko       Pleseck       Kosmos 3M
2000-033B    26385  28.06.2000  Xinhua 1                   Čína        Pleseck       Kosmos 3M
2000-033C    26386  28.06.2000  SNAP-1                     Anglie      Pleseck       Kosmos 3M
2000-034A    26388  30.06.2000  TDRS-8                     USA         KSC           Atlas 2A
2000-035A    26390  30.06.2000  Sirius 1 (CD Radio 1)      USA         Bajkonur      Proton K/DM4
2000-036A    26394  04.07.2000  Kosmos 2371                Rusko       Bajkonur      Proton K/DM2
2000-037A    26400  12.07.2000  Zvezda (SM)                Rusko       Bajkonur      Proton K
2000-038A    26402  14.07.2000  EchoStar 6                 USA         KSC           Atlas 2AS
2000-039A    26405  15.07.2000  Nina (MITA)                Itálie      Pleseck       Kosmos 3M
2000-039B    26404  15.07.2000  CHAMP                      Německo     Pleseck       Kosmos 3M
2000-039C    26406  15.07.2000  BIRD-Rubin                 Německo     Pleseck       Kosmos 3M
2000-040A    26407  16.07.2000  USA 151 (GPS 2R-5)         USA         KSC           Delta 7925
2000-041A    26410  16.07.2000  Samba (Cluster 2 FM-6)     M.organiz.  Bajkonur      Sojuz U/Freg
2000-041B    26411  16.07.2000  Salsa (Cluster 2 FM-7)     M.organiz.  Bajkonur      Sojuz U/Freg
2000-042A    26414  19.07.2000  MightySat 2.1 Sindri       USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-042C    26904  19.07.2000  Picosat 7/Picosat 8        USA         Vandenberg    Minotaur 
2000-043A    26451  28.07.2000  PanAmSat 9                 USA         Sea Launch    Zenit 3SL
2000-044A    26461  06.08.2000  Progress M1-3 (ISS-P1)     Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-045A    26463  09.08.2000  Rumba (Cluster 2 FM-5)     M.organiz.  Bajkonur      Sojuz U/Freg
2000-045B    26464  09.08.2000  Tango (Cluster 2 FM-8)     M.organiz.  Bajkonur      Sojuz U/Freg
2000-046A    26469  17.08.2000  Brasilsat B4               Brazílie    Kourou        Ariane 44LP
2000-046B    26470  17.08.2000  Nilesat 102                Egypt       Kourou        Ariane 44LP
2000-047A    26473  17.08.2000  USA 152 (Lacrosse 4)       USA         Vandenberg    Titan 4B
2000-048A    26475  23.08.2000  DM F-3                     USA         KSC           Delta 8930
2000-049A    26477  28.08.2000  Raduga-1 5                 Rusko       Bajkonur      Proton K/DM2
2000-050A    26481  01.09.2000  ZY-2                       Čína        Taiyuan       CZ 4B
2000-051A    26483  05.09.2000  Sirius 2 (CD Radio 2)      USA         Bajkonur      Proton K/DM4
2000-052A    26487  06.09.2000  Eutelsat W1(R)             M.organiz.  Kourou        Ariane 44P
2000-053A    26489  08.09.2000  STS-106 (ISS-2A.2b)        USA         KSC           STS At/22
2000-054A    26494  14.09.2000  Astra 2B                   Lucemburs.  Kourou        Ariane 506
2000-054B    26495  14.09.2000  GE-7                       USA         Kourou        Ariane 506
2000-055A    26536  21.09.2000  NOAA-16                    USA         Vandenberg    Titan 2G
2000-056A    26538  25.09.2000  Kosmos 2372                Rusko       Bajkonur      Zenit 2
2000-057A    26545  26.09.2000  Tiungsat 1                 Malajsie    Bajkonur      Dněpr 
2000-057B    26546  26.09.2000  MegSat-1                   Itálie      Bajkonur      Dněpr 
2000-057C    26547  26.09.2000  UniSat                     Itálie      Bajkonur      Dněpr 
2000-057D    26548  26.09.2000  Saudisat 1A                S.Arábie    Bajkonur      Dněpr 
2000-057E    26549  26.09.2000  Saudisat 1B                S.Arábie    Bajkonur      Dněpr 
2000-058A    26552  29.09.2000  Kosmos 2373                Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-059A    26554  01.10.2000  GE-1A                      USA         Bajkonur      Proton K/DM4
2000-060A    26559  06.10.2000  NSat-110                   Japonsko    Kourou        Ariane 42L
2000-061A    26561  09.10.2000  HETE-2                     USA         Kwajalein     Pegasus XL
2000-062A    26563  11.10.2000  STS-92 (ISS-3A)            USA         KSC           STS Di/28
2000-063A    26564  13.10.2000  Kosmos 2374                Rusko       Bajkonur      Proton K/DM2
2000-063B    26565  13.10.2000  Kosmos 2375                Rusko       Bajkonur      Proton K/DM2
2000-063C    26566  13.10.2000  Kosmos 2376                Rusko       Bajkonur      Proton K/DM2
2000-064A    26570  16.10.2000  Progress M-43              Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-065A    26575  20.10.2000  USA 153 (DSCS-3 F-12)      USA         KSC           Atlas 2A
2000-066A    26578  21.10.2000  Thuraya 1A                 SAE         Sea Launch    Zenit 3SL
2000-067A    26580  21.10.2000  GE-6                       USA         Bajkonur      Proton K/DM4
2000-068A    26590  29.10.2000  Europe*Star 1              M.organiz.  Kourou        Ariane 44LP
2000-069A    26599  30.10.2000  Beidou 1                   Čína        Xichang       CZ 3A
2000-070A    26603  31.10.2000  Sojuz TM-31                Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-071A    26605  10.11.2000  USA 154 (GPS 2R-6)         USA         KSC           Delta 7925
2000-072A    26608  16.11.2000  PAS-1R                     USA         Kourou        Ariane 507
2000-072B    26609  16.11.2000  Amsat P3D                  Německo     Kourou        Ariane 507
2000-072C    26610  16.11.2000  STRV-1C                    Anglie      Kourou        Ariane 507
2000-072D    26611  16.11.2000  STRV-1D                    Anglie      Kourou        Ariane 507
2000-073A    26615  16.11.2000  Progress M1-4              Rusko       Bajkonur      Sojuz U
2000-074A    26617  20.11.2000  QuickBird 1                USA         Pleseck       Kosmos 3M
2000-075A    26619  21.11.2000  EO-1                       USA         Vandenberg    Delta 7320
2000-075B    26620  21.11.2000  SAC-C                      Argentina   Vandenberg    Delta 7320
2000-075C    26621  21.11.2000  Munin                      Švédsko     Vandenberg    Delta 7320
2000-076A    26624  21.11.2000  Anik F-1                   USA         Kourou        Ariane 44L
2000-077A    26626  30.11.2000  Sirius-3                   USA         Bajkonur      Proton K/DM4
2000-078A    26630  01.12.2000  STS-97 (ISS-4A)            USA         KSC           STS En/15
2000-079A    26631  05.12.2000  EROS-A1                    M.organiz.  Svobodnyj     Start 1
2000-080A    26635  06.12.2000  USA 155                    USA         KSC           Atlas 2AS
2000-081A    26638  20.12.2000  Astra 2D                   Lucemburs.  Kourou        Ariane 508
2000-081B    26639  20.12.2000  GE-8                       USA         Kourou        Ariane 508
2000-081C    26640  20.12.2000  LDREX                      Japonsko    Kourou        Ariane 508
2000-082A    26643  20.12.2000  Beidou 1B                  Čína        Xichang       CZ 3A
----------------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z označení tělesa vedou do Katalogu družic Space 50 (mimo MEK).
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek (pokud je k dispozici).

Aktualizováno : 30.12.2014

[ Obsah | Nepilotované lety | Pilotované lety | Tělesa ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.