Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2018
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
08.01. 01:00  USA 280 (Zuma)              Falcon 9 v1.2        Canaveral SLC-40   Radar         01A  
09.01. 03:24  Gaojing-1 03                CZ 2D                Tanegašima LC-9    Snímkování    02A  
              Gaojing-1 04                                                        Snímkování    02B  
11.01. 23:18  Beidou DW 26                CZ 3B/YZ-1           Xichang LC-2       Navigatio     03A  
              Beidou DW 27                                                        Navigatio     03B  
12.01. 03:59  Cartosat 2ER                PSLV XL              Šríharikota FLP    Snímkování    04A  
              LEO 1                                                                             04C  
              ICEYE X1                                                                          04D  
              CARBONITE 2                                                                       04E  
              OBJECT F                                                                          04F  
              OBJECT G                                                                          04G  
              CORVUS BC3                                                                        04H  
              FLOCK 3PP 3                                                                       04J  
              FLOCK 3PP 2                                                                       04K  
              FLOCK 3PP 1                                                                       04L  
              FLOCK 3PP 4                                                                       04M  
              LEMUR 2 MCCAFFERTY                                                                04N  
              LEMUR 2 PETERWEBSTER                                                              04P  
              LEMUR 2 BROWNCOW                                                                  04Q  
              LEMUR 2 DAVEWILSON                                                                04R  
              OBJECT S                                                                          04S  
              Microsat-TD                                                         Snímkování    04T  
              ARKYD 6A                                                                          04V  
              PICSAT                                                                            04W  
              MICROMAS 2A                                                                       04X  
              OBJECT Y                                                                          04Y  
              OBJECT Z                                                                          04Z  
              OBJECT AA                                                                         04AA 
              OBJECT AB                                                                         04AB 
              AO-92                                                                             04AC 
              OBJECT AD                                                                         04AD 
              OBJECT AE                                                                         04AE 
              OBJECT AF                                                                         04AF 
              OBJECT AG                                                                         04AG 
              OBJECT AH                                                                         04AH 
              CICERO 7                                                                          04AJ 
              TYVAK-61C                                                                         04AK 
12.01. 22:11  USA 281 (NRO L-47)          Delta 4M+(5,2)       Vandenberg SLC-6   Radar         05A  
13.01. 07:10  LKW-3                       CZ 2D                Jiuquan SLS-603    Snímkování    06A  
17.01. 21:06  ASNARO-2                    Epsilon 2            Kagošima LP-M                    07A  
19.01. 04:12  OBJECT A                    CZ 11                Jiuquan                          08A  
              OBJECT B                                                                          08B  
              OBJECT C                                                                          08C  
              OBJECT D                                                                          08D  
              OBJECT E                                                                          08E  
              OBJECT F                                                                          08F  
20.01. 00:48  SBIRS GEO 4 (USA 282)       Atlas 5/401          Canaveral SLC-41                 09A  
21.01. 01:43  DOVE PIONEER                Electron             Mahia                            10A  
              LEMUR 2 MARSHALL                                                                  10C  
              LEMUR 2 TALLHAMN-ATC                                                              10E  
              HUMANITY STAR                                                                     10F  
25.01. 05:39  WEINA 1A                    CZ 2C                Xichang LC-3                     11A  
              YAOGAN-30 K                                                                       11B  
              YAOGAN-30 L                                                                       11C  
              YAOGAN-30 M                                                                       11D  
25.01. 22:20  AL YAH 3                    Ariane 5 ECA         Kourou ELA-3                     12A  
              SES 14                                                                            12B  
31.01. 21:25  SES-16/GOVSAT-1             Falcon 9 v1.2        Canaveral SLC-40                 13A  
01.02. 02:07  Kanopus V-3                 Sojuz 2.1a/Fregat    Vostočnyj 1S       Snímkování    14A  
              Kanopus V-4                                                         Snímkování    14B  
              OBJECT C                                                                          14C  
              OBJECT D                                                                          14D  
              OBJECT E                                                                          14E  
              OBJECT F                                                                          14F  
              OBJECT G                                                                          14G  
              OBJECT H                                                                          14H  
              OBJECT J                                                                          14J  
02.02. 07:51  Zhang Heng 1                CZ 2D                Jiuquan N/A        Věda          15A  
              OBJECT B                                                                          15B  
              ZHANGZHENG-1                                                                      15C  
              NUSAT 4                                                                           15D  
              GOMX4-B                                                                           15E  
              GOMX4-A                                                                           15F  
              OBJECT G                                                                          15G  
              SHAONIAN XING                                                                     15H  
              OBJECT J                                                                          15J  
              NUSAT 5                                                                           15K  
03.02. 05:03  Tasuki                      SS 520-5             Kagošima LP-K      Komunikace    16A  
              OBJECT B                                                                          16B  
06.02. 20:45  Tesla Roadster              Falcon Heavy         KSC LC-39A         Test          17A  
12.02. 05:03  Beidou DW28                 CZ 3B/YZ-1           Xichang LC-2       Navigace      18A  
              Beidou DW29                                                         Navigace      18B  
13.02. 08:13  Progress MS-08              Sojuz 2.1a           Bajkonur PU-31/6   Nákl. loď     19A  (připojení k ISS 15.02.2018)
22.02. 14:17  PAZ                         Falcon 9 v1.1        Vandenberg SLC-4E  Radar         20A  
              Tintin A                                                            Komunikace    20B  
              Tintin B                                                            Komunikace    20C  
27.02. 04:34  IGS Optical-6               H 2A/202             Tanegašima Y-1     Snímkování    21A  
01.03. 22:02  GOES S                      Atlas 5/541          Canaveral SLC-41   Meteorologie  22A  
06.03. 05:33  Hispasat 30W-6              Falcon 9 v1.2        Canaveral SLC-40   Komunikace    23A  
              PODSAT                                                              Technologie   23B  
09.03. 17:10  O3b FM15                    Sojuz ST-B/Fregat-MT Kourou ELS         Komunikace    24A  
              O3b FM16                                                            Komunikace    24B  
              O3b FM14                                                            Komunikace    24C  
              O3b FM13                                                            Komunikace    24D  
17.03. 07:10  LKW-4                       CZ 2D                Jiuquan SLS-603    Snímkování    25A  
21.03. 17:44  Sojuz MS-08                 Sojuz FG             Bajkonur PU-1/5    Osobní loď    26A  (připojení k ISS 22.03.2018)
29.03. 11:26  GSAT-6A                     GSLV                 Šríharikota SLP    Komunikace    27A  
29.03. 17:38  Kosmos-2525                 Sojuz 2.1v           Pleseck 43/PU-4    Snímkování    28A  
29.03. 17:56  Beidou DW 30                CZ 3B/YZ-1           Xichang LC-2       Navigace      29A  
              Beidow DW 31                                                        Navigace      29B  
30.03. 14:13  Iridium SV148               Falcon 9 v1.1        Vandenberg SLC-4E  Komunikace    30A  
              Iridium SV149                                                       Komunikace    30B  
              Iridium SV157                                                       Komunikace    30C  
              Iridium SV140                                                       Komunikace    30D  
              Iridium SV145                                                       Komunikace    30E  
              Iridium SV146                                                       Komunikace    30F  
              Iridium SV144                                                       Komunikace    30G  
              Iridium SV150                                                       Komunikace    30H  
              Iridium SV142                                                       Komunikace    30J  
              Iridium SV143                                                       Komunikace    30K  
31.03. 03:22  Gaofen 1-02                 CZ 4C                Tanegašima LC-9    Snímkování    31A  
              Gaofen 1-03                                                         Snímkování    31B  
              Gaofen 1-04                                                         Snímkování    31D  
02.04. 20:30  Dragon CRS-14               Falcon 9 v1.1        Canaveral SLC-40   Nákl. loď     32A  (připojení k ISS 04.04.2018)
05.04. 21:34  Superbird-8/DSN-1           Ariane 5 ECA         Kourou ELA-3       Komunikace    33A  
              Hylas 4                                                             Komunikace    33B  
10.04. 04:25  Yaogan 31-01 01             CZ 4C                Jiuquan SLS-603    Sledování     34A  
              Yaogan 31-01 02                                                     Sledování     34B  
              Yaogan 31-01 03                                                     Sledování     34C  
              WEINA 1B                                                            Technologie   34E  
11.04. 22:34  IRNSS-1I                    PSLV XL              Šríharikota FLP    Navigace      35A  
14.04. 23:13  CBAS                        Atlas 5/551          Canaveral SLC-41   Komunikace    36A  
              EAGLE                                                               Sledování     36B  
18.04. 22:11  Kosmos 2526                 Proton M/Briz-M      Bajkonur PU-81/24                37A  
18.04. 22:51  TESS                        Falcon 9 v1.2        Canaveral SLC-40   Astronomy     38A  
25.04. 17:57  SENTINEL 3B                 Rokot KM             Pleseck 133/PU-3                 39A  
26.04. 04:42  ZHUHAI-1 OHS-01             CZ 11                Jiuquan                          40A  
              ZHUHAI-1 OVS-02                                                                   40B  
              ZHUHAI-1 OHS-02                                                                   40C  
              ZHUHAI-1 OHS-03                                                                   40D  
              ZHUHAI-1 OHS-04                                                                   40E  
03.05. 16:06  Apstar 6C                   CZ 3B/G2             Xichang LC-3       Komunikace    41A  
05.05. 11:05  Mars InSight                Atlas 5/401          Vandenberg SLC-3E  Sonda k Marsu 42A  
              MarCO-A                                                             Sonda k Marsu 42B  
              MarCO-B                                                             Sonda k Marsu 42C  
08.05. 18:28  GaoFen 5                    CZ 4C                Tanegašima LC-9    Snímkování    43A  
11.05. 20:14  Bangabandhu 1               Falcon 9 v1.2        KSC LC-39A         Komunikace    44A  
20.05. 21:28  Queqiao                     CZ 4C                Xichang LC-3       Komunikace    45A  
              Longjiang 1                                                         Astronomie    45B  
              Longjiang 2                                                         Astronomie    45C  
21.05. 08:44  Cygnus OA-9                 Antares 230          Wallops LP-0A      Nákl. loď     46A  (připojení k ISS 24.05.2018)
22.05. 19:47  GRACE-FO 1                  Falcon 9 v1.2        Vandenberg SLC-4E  Věda          47A  
              GRACE-FO 2                                                          Věda          47B  
              Iridium 161                                                         Komunikace    47C  
              Iridium 152                                                         Komunikace    47D  
              Iridium 147                                                         Komunikace    47E  
              Iridium 110                                                         Komunikace    47F  
              Iridium 162                                                         Komunikace    47G  
02.06. 04:13  Gao Fen 6                   CZ 2D                Jiuquan N/A        Snímkování    48A  
              Luojia-1 KSW 01                                                     Snímkování    48B  
04.06. 04:45  SES-12                      Falcon 9 v1.2        Canaveral SLC-40   Komunikace    49A  
05.06. 13:07  Fengyun 2 09                CZ 3A                Xichang LC-2       Počasí        50A  
06.06. 11:12  Sojuz MS-09                 Sojuz FG             Bajkonur PU-1/5    Osobní loď    51A  (připojení k ISS 08.06.2018)
12.06. 04:20  IGS R-6                     H 2A/202             Tanegašima Y-1     Radar         52A  
16.06. 21:46  Kosmos-2527 (Glonass)       Sojuz 2.1b/Fregat-M  Pleseck 43/PU-4    Navigace      53A  
27.06. 03:30  XJS A                       CZ 2C                Xichang LC-3       Technologie   54A  
              XJS B                                                               Technologie   54B  
29.06. 09:42  Dragon CRS-15               Falcon 9 v1.2        KSC LC-39A         Nákl. loď     55A  (připojení k ISS 02.07.2018)
09.07. 03:56  PAKTES 1A                   CZ 2C                Jiuquan N/A        Snímkování    56A  
              PRSS 1                                                              Snímkování    56B  
09.07. 20:58  Beidou IGSO-7               CZ 3A                Xichang LC-2       Navigace      57A  
09.07. 21:51  Progress MS-09              Sojuz 2.1a           Bajkonur PU-31/6   Nákl. loď     58A  (připojení k ISS 10.07.2018)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu, SPACE 50 a Gunter's Space Page.

Aktualizováno: 19.07.2018

[ Obsah | Aktuality | Archiv startů (od 07/96)
| 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009
| 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 ]


Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.