Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2016
Starty kosmických raket a těles v roce 2016
Vypuštěná tělesa: 
Datum  UT     Název             Raketa             Kosmodrom         Mise      Označení
---------------------------------------------------------------------------------------
15.01. 16:57  Belintersat-1     CZ-3B              Xichang LC3       Comms        01A
17.01. 18:42  Jason-3           Falcon 9 v1.1      Vandenberg SLC4E  Climate      02A
20.01. 04:01  IRNSS-1E          PSLV-XL            Šríharikota SLP   Nav          03A
27.01. 23:20  Intelsat IS-29e   Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        04A
29.01. 22:20  Eutelsat 9B       Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        05A
01.02. 07:29  Beidou DW21       CZ-3C/YZ1          Xichang           Navigation   06A
05.02. 13:38  GPS SVN 70        Atlas V 401        Canaveral SLC41   Navigation   07A
07.02. 00:21  Glonass-M No. 51  Sojuz-2-1B/Fregat  Pleseck LC43/4    Navigation   08A
07.02. 00:30  Kwangmyongsong-4  Unha-3             Sohae             Imaging      09A
10.02. 11:40  USA-267 (NROL-45) Delta 4M+(5,2)     Vandenberg SLC6   Radar        10A
16.02. 17:57  Sentinel-3A       Rokot              Pleseck LC133     Imaging/Alt  11A
17.02. 08:45  Hitomi (Astro-H)  H-2A 202           Tanegašima        X-ray Astron 12A
              Kinshachi-2    )                                       Imaging      12B
              Kinshachi-3    )                                       Space Sci    12C
              Horyu-4        )                                       Tech         12D
04.03. 23:35  SES-9             Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Comms        13A
09.03. 05:20  Eutelsat 65WA     Ariane 5 ECA       Kourou ELA3       Comms        14A
10.03. 10:31  IRNSS-1F          PSLV-XL            Šríharikota SLP   Navigation   15A
13.03. 18:56  Resurs-P No. 3    Sojuz-2-1B         Bajkonur LC31     Imaging      16A
14.03. 09:31  ExoMars TGO   )   Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Mars orbiter 17A
              Schiaparelli  )                                        Mars lander  17D?
18.03. 21:26  Sojuz TMA-20M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    18A (připojení k ISS 19.03.2016)
23.03. 03:05  Cygnus OA-6       Atlas V 401        Canaveral SLC41   Cargo        19A (připojení k ISS 26.03.2016)
24.03. 09:42  Kosmos 2515       Sojuz-2-1A         Pleseck           Mapping      20A
29.03. 20:11  Beidou DW 22      CZ-3A              Xichang LC2       Navigation   21A
31.03. 16:23  Progress MS-02    Sojuz-2-1A         Bajkonur LC31     Cargo        22A (připojení k ISS 02.04.2016)
05.04. 17:38  Shi Jian 10       CZ-2D              Jiuquan           Microgravity 23A
08.04. 20:43  Dragon CRS-8      Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Cargo        24A (připojení k ISS 10.04.2016)
25.04. 21:02  Sentinel-1B  )    Sojuz ST-A         Kourou ELS        Radar        25A
              Microscope   )                                         Physics      25B
              OUFTI-1      )                                         Tech         25C
              AAUSAT-4     )                                         AIS          25D
              ESt@r-II     )                                         Tech         25E
28.04. 02:01  Lomonosov  )      Sojuz-2-1A/Volga   Vostočnyj PU1S    Astronomy    26A
              AIST-2D    )                                           Imaging      26B
              Kontakt-NS )                                           Tech         26C
28.04. 07:20  IRNSS-1G          PSLV-XL            Šríharikota FLP   Navigation   27A
06.05. 05:21  JCSAT 14          Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Comms        28A
15.05. 02:43  Yaogan 30         CZ-2D              Jiuquan           Imaging      29A
24.05. 08:48  GalileoSat-13 )   Sojuz ST-B         Kourou ELS        Navigation   30A
              GalileoSat-14 )                                        Navigation   30B
27.05. 21:39  Thaicom 8         Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Comms        31A
29.05. 08:44  Kosmos-2516       Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4    Navigation   32A
30.05. 03:17  Ziyuan-3 02  )    CZ-4B              Taiyuan           Imaging      33A
              Fresco       )                                         Imaging      33B
              Batata       )                                         Imaging      33C
04.06. 14:00  Kosmos-2517       Rokot              Pleseck LC133     Geodetic     34A
09.06. 07:10  Intelsat IS-31    Proton/Briz-M      Bajkonur LC81/24  Comms        35A
11.06. 17:51  USA 268 (NROL-37) Delta 4H           Canaveral SLC37   Sigint       36A
12.06. 15:30  Beidou DW 23      CZ-3C              Xichang LC3       Navigation   37A
15.06. 14:29  ABS-2A         )  Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Comms        38A
              Eutelsat 117WB )                                       Comms        38B
18.06. 21:38  BRISat      )     Ariane 5           Kourou ELA3       Comms        39A
              Echostar 18 )                                          Comms        39B
22.06. 03:55  Cartosat-2C   )   PSLV               Šríharikota SLP   Imaging      40A
              SathyabamaSat )                                        Atmos. Sci   40B
              SkySat 2G-1   )                                        Imaging      40C
              Claire        )                                        Atmos.Sci    40D
              LAPAN-A3      )                                        Imaging      40E
              BIROS         )                                        Imaging      40F
              M3MSat        )                                        AIS          40G
              Flock 2P-6    )                                        Imaging      40H
              Swayam        )                                        Tech         40J
              Flock 2P-11   )                                        Imaging      40K
              Flock 2P-2    )                                        Imaging      40L
              Flock 2P-9    )                                        Imaging      40M
              Flock 2P-4    )                                        Imaging      40N
              Flock 2P-10   )                                        Imaging      40P
              Flock 2P-8    )                                        Imaging      40Q
              Flock 2P-12   )                                        Imaging      40R
              Flock 2P-7    )                                        Imaging      40S
              Flock 2P-5    )                                        Imaging      40T
              Flock 2P-1    )                                        Imaging      40U
              Flock 2P-3    )                                        Imaging      40V
              BEESat-4      )                                        Tech         40W
24.06. 14:30  MUOS 5            Atlas V 551        Canaveral SLC41   Comms        41A
25.06. 12:00  DFFC            ) CZ-7               Wenchang LC201    Reentry test 42A
              Aoxiang Zhixing )                                      Tech         42B
              reentry shroud  )                                      Tech         42D
              Aolong 1        )                                      Tech         42F
              Tiange 1        )                                      Tech         42L
              Tiange 2        )                                      Tech         42M
29.06. 03:21  Shi Jian 16-02    CZ-4B              Jiuquan           Sigint?      43A
07.07. 01:36  Sojuz MS-01       Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    44A
16.07. 21:42  Progress MS-03    Sojuz-U            Bajkonur LC31     Cargo        45A (připojení k ISS 19.07.2016)
18.07. 04:45  Dragon CRS-9      Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Cargo        46A (připojení k ISS 20.07.2016)
28.07. 12:37  USA 269 (NROL-61) Atlas V 541        Canaveral SLC41   Comms        47A
06.08. 16:22  Tiantong-1 01     CZ-3B              Xichang LC3       Comms        48A
09.08. 22:55  Gaofen 3          CZ-4C              Taiyuan           Radar imager 49A
14.08. 05:26  JCSAT-16          Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Comms        50A
15.08. 17:40  QSS (Mo Zi)       CZ-2D              Jiuquan           Science      51A
              3Cat-2    )                                            Altimeter    51B
              Lixing-1  )                                            Atmosphere   51C
19.08. 04:52  USA 270 (GSSAP 3) Delta 4M+(4,2)     Canaveral SLC37B  Space Surv   52A
              USA 271 (GSSAP 4)                                      Space Surv   52B
24.08. 22:16  Intelsat IS-33e ) Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        53A
              Intelsat IS-36  )                                      Comms        53B
31.08. 18:55  GaoFen 10         CZ-4C              Taiyuan           Imaging      F01 (výbuch při restartu třetího stupně rakety)
08.09. 11:20  Insat-3DR         GSLV Mk II         Šríharikota SLP   Weather      54A
08.09. 23:05  OSIRIS-REx        Atlas V 411        Canaveral SLC41   Space probe  55A
13.09. 13:48? Ofeq-11           Shavit             Palmachim         Imaging      56A
15.09. 14:04  Tiangong-2        CZ-2F              Jiuquan           Space lab    57A
16.09. 01:43  PeruSAT-1      )  Vega               Kourou            Imaging      58A
              SkySat-6/C4    )                                       Imaging      58B
			  SkySat-7/C5    )                                       Imaging      58C
              SkySat-4/C2    )                                       Imaging      58D
              SkySat-5/C3    )                                       Imaging      58E
26.09. 03:42  Pratham      )    PSLV               Šríharikota FLP   Tech         59A
              PISAT        )                                         Tech         59B
              ALSAT-1B     )                                         Imaging      59C
              ALSAT-2B     )                                         Imaging      59D
              Pathfinder 1 )                                         Imaging      59E
              CanX-7       )                                         Tech         59F
              ALSAT-Nano   )                                         Tech         59G
              ScatSat-1    )                                         Ocean winds  59H
05.10. 20:30  GSAT-18       )   Ariane 5           Kourou ELA3       Comms        60A
              Sky Muster II )                                        Comms        60B
16.10. 23:30  Shenzhou 11       CZ-2F              Jiuquan           Spaceship    61A (připojení k TG-2 18.10.2016)
17.10. 23:45  Cygnus OA-5       Antares 230        Wallops MARS LA0A Cargo        62A (připojení k ISS 23.10.2016)
19.10. 08:05  Sojuz MS-02       Sojuz-FG           Bajkonur LC31     Spaceship    63A (připojení k ISS 21.10.2016)
02.11. 06:20  Himawari 9        H-2A 202           Tanegašima LP1    Weather      64A
03.11. 12:43  Shi Jian 17       CZ-5/YZ2           Wenchang LC101    Comms/Tech   65A
09.11. 23:42  XPNAV-1      )    CZ-11              Jiuquan SLS-E     Astronomy    66A
              Lishui 1-01  )                                         Imaging      66B
              Lishui 1-02  )                                         Imaging      66C
              Lishui 1-03  )                                         Imaging      66D
              Xiaioxiang-1 )                                         Tech         66E
11.11. 18:30  WorldView-4    )  Atlas V 401        Vandenberg SLC3E  Imaging      67A
              Aerocube 8C    )                                       Tech         67B
              Aerocube 8D    )                                       Tech         67C
              Prometheus 2.1 )                                       Comms        67D
              Prometheus 2.2 )                                       Comms        67E
              CELTEE         )                                       Tech         67F
              Opticube 4     )                                       Cal          67G
              RAVAN          )                                       Tech/Sci     67H
11.11. 23:14  Yunhai-1 01       CZ-2D              Jiuquan           Weather      68A
17.11. 13:06  GalileoSat-15  )  Ariane 5ES         Kourou ELA3       Nav          69A
              GalileoSat-16  )                                       Nav          69B
              GalileoSat-17  )                                       Nav          69C
              GalileoSat-18  )                                       Nav          69D
17.11. 20:20  Sojuz MS-03       Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    70A (připojení k ISS 19.11.2016)
19.11. 23:42  GOES-R (GOES 16)  Atlas V 541        Canaveral SLC41   Weather      71A
22.11. 15:24  Tianlian-1 04     CZ-3C              Xichang           Data relay   72A
01.12. 14:51  Progress MS-04    Sojuz-U            Bajkonur LC1      Cargo        F02 (havárie během činnosti třetího stupně rakety)
05.12. 13:51  Gokturk-1         Vega               Kourou ZLV        Imaging      73A
07.12. 04:54  Resourcesat-2A    PSLV-XL            Šríharikota FLP   Imaging      74A
07.12. 23:52  WGS SV-8          Delta 4M+(5,4)     Canaveral SLC37B  Comms        75A
09.12. 13:26  HTV-6             H-2B               Tanegašima        Cargo        76A (připojení k ISS 13.12.2016)
10.12. 16:11  Fengyun-4 01      CZ-3B/G2           Xichang LC3       Weather      77A
15.12. 13:37  CYGNSS E  )       Pegasus XL         Canaveral RW13    Weather      78A
              CYGNSS D  )                                            Weather      78B
              CYGNSS B  )                                            Weather      78C
              CYGNSS A  )                                            Weather      78D
              CYGNSS H  )                                            Weather      78E
              CYGNSS F  )                                            Weather      78F
              CYGNSS G  )                                            Weather      78G
              CYGNSS C  )                                            Weather      78H
18.12. 19:13  Echostar 19       Atlas V 431        Canaveral SLC41   Comms        79A
20.12. 11:00  ERG (Arase)       Epsilon            Kagošima          Space Sci    80A
21.12. 19:22  Tan Weixing  )    CZ-2D              Jiuquan           Atmos Sci    81A
              Spark-01     )                                         Imaging      81B
              Spark-02     )                                         Imaging      81C
              CFDG         )                                         Imaging      81D
21.12. 20:30  JCSAT 15    )     Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        82A
              Star One D1 )                                          Comms        82B
28.12. 03:23  Gaojing 1  )      CZ-2D              Taiyuan           Imaging      83A
              Gaojing 2  )                                           Imaging      83B
              BJ70-1     )                                           Comms        83C
---------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek, z nosiče a kosmodromu na jejich popis.
Odkazy z COSPAR označení tělesa vedou do Katalogu družic Space 50 (mimo MEK).
Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu.
Aktualizováno : 30.12.2016
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | Space 50 | 2015 | Tělesa 2016 | 2017 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.