Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2015
Starty kosmických raket a těles v roce 2015
Vypuštěná tělesa: 
Datum  UT     Název             Raketa             Kosmodrom         Mise      Označení
---------------------------------------------------------------------------------------
10.01. 09:47  Dragon CRS-5      Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Cargo        01A (připojení k ISS 12.01.2015)
21.01. 01:04  MUOS 3            Atlas V 551        Canaveral SLC41   Comms        02A
31.01. 14:22  SMAP         )    Delta 7320-10C     Vandenberg SLC2W  Atm.Science  03A
              FIREBIRD IIA )                                         Space sci.   03B
              FIREBIRD IIB )                                         Space sci.   03C
              GRIFEX       )                                         Tech         03D
              ExoCube CP10 )                                         Atm.Science  03E
01.02. 01:21  IGS Radar Spare   H-2A 202           Tanegašima        Radar Imager 04A
01.02. 12:31  Inmarsat 5F2      Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        05A
02.02. 08:50? Fajr              Safir              Semnan            Imaging      06A
11.02. 13:40  IXV               Vega               Kourou ZLV        Reentry Test U01
11.02. 23:03  DSCOVR            Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Space sci    07A
17.02. 11:00  Progress M-26M    Sojuz-U            Bajkonur LC1/5    Cargo        08A (připojení k ISS 17.02.2015)
27.02. 11:01  Kosmos-2503       Sojuz-2-1A         Pleseck LC43/4    Imaging      09A
02.03. 03:50  ABS-3A       )    Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Comms        10A
              Eutelsat 115 )                                         Comms        10B
13.03. 02:44  MMS 1 )           Atlas V 421        Canaveral SLC41   Sci          11A
              MMS 2 )                                                Sci          11B
              MMS 3 )                                                Sci          11C
              MMS 4 )                                                Sci          11D
18.03. 22:05  Ekspress AM-7     Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        12A
25.03. 18:36  GPS SVN 71        Delta 4M+(4,2)     Canaveral SLC37   Nav          13A
25.03. 22:08  KOMPSat-3A        Dnepr              Jasnyj Sh370/13   Imaging      14A
26.03. 01:21  IGS Optical 5     H-2A 202           Tanegašima        Imaging      15A
27.03. 19:42  Sojuz TMA-16M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    16A (připojení k ISS 28.03.2015)
27.03. 21:46  Galileo Sat-7 )   Sojuz ST-B/Fregat  Kourou ELS        Nav          17A
              Galileo Sat-8 )                                        Nav          17B
28.03. 11:49  IRNSS-1D          PSLV-XL            Šríharikota       Nav          18A
30.03. 13:52  Beidou DW 17      CZ-3C/YZ1          Xichang LC2       Nav          19A
31.03. 13:48  Gonec-M 11  )     Rokot              Pleseck LC133     Comms        20A
              Gonec-M 12  )                                          Comms        20B
              Gonec-M 13  )                                          Comms        20C
              Kosmos 2504 )                                          Tech         20D
14.04. 20:10  Dragon CRS-6      Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Cargo        21A (připojení k ISS 17.04.2015)
26.04. 20:00  Thor 7   )        Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        22A
              Sicral 2 )                                             Comms        22B
27.04. 23:03  TürkmenÄlem 52°E  Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Comms        23A
28.04. 07:10  Progress M-27M    Sojuz-U            Bajkonur LC1/5    Cargo        24A (selhání v kosmu)
16.05. 05:47  Mexsat-1          Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        F01 (nebyla dosažena oběžná dráha)
20.05. 15:05  X-37B OTV-4    )  Atlas V 501        Canaveral SLC41   Tech         25A
              USS Langley    )                                       Tech         25B
              O/C-1          )                                       Calibration  25C
              PSat-1         )                                       Comms        25D
              BRICSat-P      )                                       Tech         25E
              O/C-2          )                                       Calibration  25F
              GEARRS-2       )                                       Comms        25G
              O/C-3          )                                       Calibration  25H
              Aerocube-8a    )                                       Tech         25J
              Aerocube-8b    )                                       Tech         25K
              LightSail-A    )                                       Tech         25L
27.05. 21:16  DirecTV-15  )     Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        26A
              SKYM-1      )                                          Comms        26B
05.06. 15:23  Kosmos-2505       Sojuz-2-1A         Pleseck LC43/4    Imaging      27A
23.06. 01:51  Sentinel 2A       Vega               Kourou ZLV        Imaging      28A
23.06. 16:44  Kosmos-2506       Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4    Imaging      29A
26.06. 06:22  Gaofen 8          CZ-4B              Taiyuan           Imaging      30A
28.06. 14:21  Dragon CRS-7      Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Cargo        F02 (havárie nosné rakety)
03.07. 04:55  Progress M-28M    Sojuz-U            Bajkonur LC1      Cargo        31A (připojení k ISS 05.07.2015)
10.07. 16:28  DMC3-1     )                                           Imaging      32A
              DMC3-2     )                                           Imaging      32B
              DMC3-3     )      PSLV-XL            Šríharikota FLP   Imaging      32C
              CBNT-1     )                                           Imaging      32D
              DeOrbitSail)                                           Tech         32E
13.07. 16:40  Flock 1e-1  )                        ISS, LEO          Imaging    98-67GF
              Flock 1e-2  )                                          Imaging    98-67GE
14.07. 04:31  Flock 1e-3  )                        ISS, LEO          Imaging    98-67GH
              Flock 1e-4  )                                          Imaging    98-67GG
14.07. 15:45  Flock 1e-5  )                        ISS, LEO          Imaging    98-67GL
              Flock 1e-6  )                                          Imaging    98-67GM
14.07. 23:40  Flock 1e-7  )                        ISS, LEO          Imaging    98-67GJ
              Flock 1e-8  )                                          Imaging    98-67GK
15.07. 06:01  Flock 1e-9  )                        ISS, LEO          Imaging    98-67GN
              Flock 1e-10 )                                          Imaging    98-67GP
15.07. 13:15  Flock 1e-11 )                        ISS, LEO          Imaging    98-67GQ
              Flock 1e-12 )                                          Imaging    98-67GR
15.07. 15:36  USA 262 (GPS-2F)  Atlas V 401        Canaveral SLC41   Nav          33A
15.07. 21:42  Meteosat-11 )     Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        34A
              Star One C4 )                                          Comms        34B
15.07. 22:49  Flock 1e-13 )                        ISS, LEO          Imaging     
              Flock 1e-14 )                                          Imaging     
16.07. 06:41  Centennial-1)                        ISS, LEO          Calib       
              Arkyd-3R    )                                          Tech        
22.07. 20:12  Sojuz TMA-17M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    35A (připojení k ISS 23.07.2015)
24.07. 00:07  WGS 7             Delta 4M+(5,2)     Canaveral SLC37B  Comms        36A
25.07. 12:29  Beidou-3 M1 )     CZ-3B/YZ-1         Xichang LC-2      Nav          37A
              Beidou-3 M2 )                                          Nav          37B
19.08. 11:50  HTV-5             H-2B               Tanegašima Y2     Cargo        38A (připojení k ISS 24.08.2015)
20.08. 20:34  Intelsat IS-34  ) Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        39A
              Eutelsat 8 WestB)                                      Comms        39B
27.08. 02:31  Yaogan 27         CZ-4C              Taiyuan LC9       Imaging      40A
27.08. 11:22  GSAT-6            GSLV Mk II         Šríharikota SLP   Comms        41A
28.08. 11:44  Inmarsat 5F3      Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200    Comms        42A
02.09. 04:37  Sojuz TMA-18M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    43A (připojení k ISS 04.09.2015)
02.09. 10:18  MUOS 4            Atlas V 551        Canaveral SLC41   Comms        44A
11.09. 02:08  GalileoSat-9  )   Sojuz-ST-B/Fregat  Kourou ZLS        Navigation   45A
              GalileoSat-10 )                                        Navigation   45B
12.09. 15:04  TXJSSY-1          CZ-3B              Xichang LC2       Comms        46A
14.09. 04:42  Gaofen 9          CZ-2D              Jiuquan LC603     Imaging      47A
14.09. 19:00  Ekspress AM-8     Proton-M/DM-03     Bajkonur LC81/24  Comms        48A
17.09. 12:02  S-CUBE                               ISS, LEO          Astronomy  98-67GY
17.09. 12:13  SERPENS                              ISS, LEO          Tech       98-67GX
19.09. 23:01  Luliang-1     )   CZ-6               Taiyuan LC16      Comms        49A?
              DCBB          )                                        Tech         49B?
              Kaituo-1      )                                        Tech/Comms   49C?
              Zhineng hao   )                                        Tech         49D?
              Xingchen 1    )                                        Tech         49E?
              Xingchen 2    )                                        Tech         49F?
              Xingchen 3    )                                        Tech         49G?
              Xingchen 4    )                                        Tech         49H?
              Naxing-2      )                                        Tech         49J?
              Zijing-1      )                                        Tech         49K?
              Kongjian Shiyan 1)                                     Tech         49L?
              Zheda Pixing 2A  )                                     Tech         49M?
              Zheda Pixing 2B  )                                     Tech         49N?
              Zidingxiang-2 )                                        Tech/Comms   49P?
              Xiwang-2A     )                                        Comms        49Q?
              Xiwang-2B     )                                        Comms        49R?
              Xiwang-2C     )                                        Comms        49S?
              Xiwang-2D     )                                        Comms        49T?
              Xiwang-2E     )                                        Comms        49U?
              Xiwang-2F     )                                        Comms        49V?
23.09. 22:00  Kosmos-2507)      Rokot              Pleseck LC133/3   Comms        50A
              Kosmos-2508)                                           Comms        50B
              Kosmos-2509)                                           Comms        50C
25.09. 01:41  Pujiang-1     )   CZ-11              Jiuquan SLS-E     Tech?        51A
              Shangkeda-2   )                                        Tech?        51B
              NJUST-2?      )                                        Tech?        51C
              NJFA-1?       )                                        Tech?        51D
28.09. 04:30  Astrosat      )   PSLV-XL            Šríharikota FLP   Astronomy    52A
              LAPAN-A2      )                                        Tech         52B
              ExactView-9   )                                        Comms (AIS)  52C
              Lemur-2-Joel  )                                        Comms/Atm    52D
              Lemur-2-Peter )                                        Comms/Atm    52E
              Lemur-2-Jeroen)                                        Comms/Atm    52F
              Lemur-2-Chris )                                        Comms/Atm    52G
29.09. 23:13  Beidou DW20       CZ-3B/G2           Xichang LC3       Navigation   53A
30.09. 16:30  Sky Muster )      Ariane 5           Kourou ELA3       Comms        54A
              ARSAT-2    )                                           Comms        54B
01.10. 16:49  Progress M-29M    Sojuz-U            Bajkonur LC1      Cargo        55A (připojení k ISS 01.10.2015)
02.10. 10:28  Morelos-3         Atlas V 421        Canaveral SLC41   Comms        56A
05.10. 14:05  GOMX-3   )                           ISS, LEO          Comms      98-67GZ
              AAUSAT-5 )                                             Comms      98-67HA
06.10. 01:15  Flock 2b-1 )                         ISS, LEO          Imaging    98-67HB
              Flock 2b-2 )                                           Imaging    98-67HC
06.10. 04:30  Flock 2b-3 )                         ISS, LEO          Imaging    98-67HD
              Flock 2b-4 )                                           Imaging    98-67HE
06.10. 08:31  Flock 2b-5 )                         ISS, LEO          Imaging    98-67HF
              Flock 2b-6 )                                           Imaging    98-67HG
06.10. 11:45  Flock 2b-7 )                         ISS, LEO          Imaging    98-67HH
              Flock 2b-8 )                                           Imaging    98-67HJ
07.10. 00:10  Flock 2b-9 )                         ISS, LEO          Imaging    98-67HK
              Flock 2b-10)                                           Imaging    98-67HL
07.10. 04:13  Jilin-1 Optical ) CZ-2D              Jiuquan           Imaging      57A?
              Jilin-1 Video 1 )                                      Imaging      57B?
              Jilin-1 Video 2 )                                      Imaging      57C?
              Jilin-1 Tech Demo)                                     Imaging      57D?
07.10. 12:25  Flock 2b-13 )                        ISS, LEO          Imaging    98-67HM
              Flock 2b-14 )                                          Imaging    98-67HN
08.10. 12:49  USA 246         ) Atlas V 401        Vandenberg SLC3E  Sigint       58A
              Aerocube-5C     )                                      Tech         58B
              Aerocube-7      )                                      Tech         58C
              AMSAT-OSCAR-85  )                                      Com/Tech     58D
              Bisonsat        )                                      Tech         58E
              ARC-1           )                                      Tech         58F
              SNAP-3 ALICE    )                                      Comms        58G
              LMRST           )                                      Tech         58H
              SNAP-3 EDDIE    )                                      Comms        58J
              PropCube-3      )                                      Sci          58K
              SINOD-D 1       )                                      Tech         58L
              SNAP-3 JIMI     )                                      Comms        58M
              PropCube-1 Flora)                                      Sci          58N
              SINOD-D 3       )                                      Tech         58P
              USA 246 Payload 2)                                     Sigint       58R
16.10. 16:16  APStar-9/MySat-1  CZ-3B/G2           Xichang LC2       Comms        59A
16.10. 20:40  Türksat-4B        Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        60A
26.10. 07:10  Tianhui 1-03      CZ-2D              Jiuquan           Imaging      61A
31.10. 16:13  GPS SVN 73        Atlas V 401        Canaveral SLC41   Navigation   62A
03.11. 16:25  Zhongxing 2C      CZ-3B              Xichang           Comms        63A
04.11. 03:45  Hiakasat     )    Super Strypi       Kauai             Imaging      F03
              Argus        )                                         Tech         F03
              PrintSat     )                                         Tech         F03
              Techsat-1    )                                         Tech         F03
              STACEM       )                                         Imaging      F03
              EDSN 1       )                                         Tech         F03
              EDSN 2       )                                         Tech         F03
              EDSN 3       )                                         Tech         F03
              EDSN 4       )                                         Tech         F03
              EDSN 5       )                                         Tech         F03
              EDSN 6       )                                         Tech         F03
              EDSN 7       )                                         Tech         F03
              EDSN 8       )                                         Tech         F03
08.11. 07:06  Yaogan 28         CZ-4B              Taiyuan           Imaging      64A
10.11. 21:34  GSAT-15      )    Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        65A
              Badr 7       )                                         Comms        65B
17.11. 06:34  Kosmos-2510       Sojuz 2-1b/Fregat  Pleseck LC43/4    Early Warn   66A
20.11. 16:07  LaoSat 1          CZ-3B              Xichang LC2       Comms        67A
24.11. 06:50  Telstar 12V       H-IIA 204          Tanegašima        Comms        68A
26.11. 21:24  Yaogan 29         CZ-4C              Taiyuan           Radar        69A
03.12. 04:04  LISA Pathfinder   Vega               Kourou ZLV        Astron/Tech  70A
05.12. 14:09  Kosmos-2511  )    Sojuz-2-1V         Pleseck LC43/4    Imaging      71A
              Kosmos-2512  )                                         Calibration  71B
06.12. 21:44  Cygnus Orb-4      Atlas V 401        Canaveral SLC41   Cargo        72A (připojení k ISS 09.12.2015)
09.12. 16:46  Zhongxing 1C      CZ-3B              Xichang           Comms        73A
11.12. 13:45  Elektro-L No. 2   Zenit-3SLBF        Bajkonur LC45/1   Weather      74A
13.12. 00:19  Kosmos-2513       Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms        75A
15.12. 11:03  Sojuz TMA-19M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    76A (připojení k ISS 15.12.2015)
16.12. 12:30  TeLEOS-1    )     PSLV-CA            Šríharikota LP1   Imaging      77A?
              VELOX-C1    )                                          Weather(RO)  77B?
              Kent Ridge 1)                                          Imaging      77C?
              VELOX-II    )                                          Tech         77D?
              Galassia    )                                          Sci/Tech     77E?
              Athenoxat-1 )                                          Imaging      77F?
17.12. 00:12  Wukong [DAMPE]    CZ-2D              Jiuquan           Astron       78A
17.12. 11:51  Galileo Sat-11)   Sojuz-ST-B         Kourou ELS        Navigation   79A
              Galileo Sat-12)                                        Navigation   79B
21.12. 08:44  Progress MS       Sojuz-2-1A         Bajkonur LC31     Cargo        80A (připojení k ISS 23.12.2015)
22.12. 01:29  Orbcomm FM102 )   Falcon 9 FT        Canaveral SLC40   Comms        81A
              Orbcomm FM105 )                                        Comms        81B
              Orbcomm FM108 )                                        Comms        81C
              Orbcomm FM110 )                                        Comms        81D
              Orbcomm FM112 )                                        Comms        81E
              Orbcomm FM113 )                                        Comms        81F
              Orbcomm FM114 )                                        Comms        81G
              Orbcomm FM115 )                                        Comms        81H
              Orbcomm FM116 )                                        Comms        81J
              Orbcomm FM117 )                                        Comms        81K
              Orbcomm FM118 )                                        Comms        81L
24.12. 21:31  Ekspress-AMU1     Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        82A
28.12. 16:04  Gaofen 4          CZ-3B/G2           Xichang LC2       Comms        83A
---------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek, z nosiče a kosmodromu na jejich popis.
Odkazy z COSPAR označení tělesa vedou do Katalogu družic Space 50 (mimo MEK).
Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu.
Aktualizováno : 30.12.2015
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | Space 50 | 2014 | Tělesa 2015 | 2016 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.