Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2014
Starty kosmických raket a těles v roce 2014
Vypuštěná tělesa: 
Datum  UT     Název             Raketa             Kosmodrom         Mise      Označení
---------------------------------------------------------------------------------------
05.01. 10:48  GSAT-14           GSLV               Šríharikota SLP   Comms       01A
06.01. 22:06  Thaicom 6         Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Comms       02A
09.01. 18:07  Cygnus Orb-1      Antares 120        Wallops MARS 0A   Cargo       03A (připojení k ISS 12.01.2014)
24.01. 02:33  TDRS-L            Atlas V 401        Canaveral SLC41   Comms       04A
05.02. 16:23  Progress M-22M    Sojuz-U            Bajkonur LC1/5    Cargo       05A (připojení k ISS 06.02.2014)
06.02. 21:30  ABS 2        )    Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms       06A
              Athena-Fidus )                                                     06B
11.02. 08:31  Flock1-1       )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DG      
              Flock1-2       )                                       Imaging    98-067DH
11.02. 12:41  Flock1-3       )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DJ
              Flock1-4       )                                       Imaging    98-067DK
12.02. 08:30  Flock1-5       )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DL
              Flock1-6       )                                       Imaging    98-067DM
13.02. 08:20  Flock1-11      )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DN
              Flock1-12      )                                       Imaging    98-067DP
14.02. 04:15  Flock1-13      )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DQ
              Flock1-14      )                                       Imaging    98-067DR
14.02. 11:45  Flock1-15      )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DS
              Flock1-16      )                                       Imaging    98-067DT
14.02. 21:09  Turksat-4A        Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms        07A
15.02. 07:00  Flock1-7       )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DU
              Flock1-8       )                                       Imaging    98-067DV
15.02. 10:55  Flock1-9       )   -                 ISS, LEO          Imaging    98-067DW
              Flock1-10      )                                       Imaging    98-067DX
21.02. 01:59  GPS SVN 64        Delta 4M+(4,2)     Canaveral SLC37B  Navigation   08A
25.02. 17:00  Flock1-17      )                     ISS, LEO          Imaging    98-067DY
              Flock1-18      )                                       Imaging    98-067DZ
26.02. 04:20  Flock1-21      )                     ISS, LEO          Imaging    98-067EA
              Flock1-22      )                                       Imaging    98-067EB
26.02. 07:35  Flock1-19      )                     ISS, LEO          Imaging    98-067EC
              Flock1-20      )                                       Imaging    98-067ED
27.02. 01:50  Flock1-23      )                     ISS, LEO          Imaging    98-067EE
              Flock1-24      )                                       Imaging    98-067EF
27.02. 07:40  Flock1-25      )                     ISS, LEO          Imaging    98-067EG
              Flock1-26      )                                       Imaging    98-067EH
27.02. 18:37  Ginrei       )    H-2A               Tanegašima LP1    Climate      09A
              Hayato-2     )                                         Tech         09B
              GPM-C        )                                         Tech         09C
              OPUSat       )                                         Tech         09D
              Teikyosat-3  )                                         Bio          09E
              Yui          )                                         Tech         09F
              STARS-2      )                                         Tech         09G
              Invader      )                                         Edu          09H
28.02. 04:20  Flock1-27      )                     ISS, LEO          Imaging    98-067EJ
              Flock1-28      )                                       Imaging    98-067EK
28.02. 07:30  SkyCube 1        )                   ISS, LEO          Imaging    98-067EN
              Litsat 1         )                                     Tech       98-067EP
              LituanicaSat-1   )                                     Tech       98-067EQ
              Ardusat-2        )                                     Tech       98-067EL
              UAP-SAT          )                                     Tech       98-067EM
15.03. 23:08  Ekspress-AT1 )    Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms        10A
              Ekspress-AT2 )                                         Comms        10B
22.03. 22:04  Astra 5B   )      Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        11A
              Amazonas 4A)                                           Comms        11B
23.03. 22:54  Glonass-M No. 54  Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4    Navigation   12A
25.03. 21:17  Sojuz TMA-12M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    13A (připojení k ISS 27.03.2014)
31.03. 02:58  SJ-11 06          CZ-2C              Jiuquan Pad 603   Surveillance 14A
03.04. 14:46  DMSP 5D-3 F-19    Atlas V 401        Vandenberg SLC3E  Weather      15A
03.04. 21:02  Sentinel-1A       Sojuz-2-1A         Kourou ELS        Radar        16A
04.04. 11:44  IRNSS-1B          PSLV-XL            Šríharikota FLP   Navigation   17A
09.04. 15:26  Progress M-23M    Sojuz-U            Bajkonur LC1      Cargo        18A (připojení k ISS 09.04.2014)
09.04. 19:06  Ofeq-10           Shavit             Palmachim         Radar        19A
10.04. 17:45  USA 250           Atlas V 541        Canaveral SLC41   Sigint       20A
16.04. 16:20  Egyptsat-2        Sojuz-U            Bajkonur LC31     Imaging      21A
18.04. 19:25  Dragon CRS-3    ) Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Cargo        22A (připojení k ISS 20.04.2014)
              SporeSat        )                                      Bio          22B
              TSat            )                                      Tech         22C
              All-Star        )                                      Sci          22D
              PhoneSat-2.5    )                                      Tech         22E
              Kicksat         )                                      Tech         22F
28.04. 04:25  Luch-5V      )    Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms        23A
              Kazsat-3     )                                         Comms        23B
30.04. 01:38  KazEOSat-1        Vega               Kourou ELV        Imaging      24A
06.05. 13:49  Kosmos-2495       Sojuz-2-1A         Pleseck LC43/4    Imaging      25A
15.05. 21:42  Ekspress AM-4R    Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        F01 (družice nedosáhla oběžnou dráhu)
17.05. 00:03  GPS SVN 67        Delta 4M+(4,2)     Canaveral SLC37B  Nav          26A
22.05. 13:09  USA 252           Atlas V 401        Canaveral SLC41   Comms?       27A
23.05. 05:28  Kosmos-2496  )    Rokot              Pleseck LC133/3   Comms        28A
              Kosmos-2497  )                                         Comms        28B
              Kosmos-2498  )                                         Comms        28C
              Kosmos-2499  )                                         Tech?        28E
24.05. 03:05  Daichi-2  )       H-IIA 202          Tanegašima Y1     Radar        29A
              UNIFORM-1 )                                            IR imaging   29B
              SOCRATES  )                                            Laser Com    29C
              Raijin-2  )                                            Science      29D
              SPROUT    )                                            Tech         29E
26.05. 21:10  EUTELSAT 3B       Zenit-3SL          Sea Launch        Comms        30A
28.05. 19:57  Sojuz TMA-13M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1/5    Spaceship    31A (připojení k ISS 29.05.2014)
14.06. 17:16  Glonass M55       Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4    Navigation   32A
19.06. 19:11  KazEOSat-2     )  Dnepr              Jasnyj            Imaging      33A
              Deimos-2       )                                       Imaging      33
              Saudisat-4     )                                       Tech         33
              TabletSat-Aurora)                                      Imaging      33
              Tita            )                                      Tech         33
              AprizeSat-9     )                                      Com          33
              AprizeSat-10    )                                      Com          33
              Unisat-6        )                                      Tech         33
              Tigris          )                                      Tech         33
              Lemur-1         )                                      Tech         33
              ANTELSAT        )                                      Tech         33
              Aerocube 6A     )                                      Tech         33
              Aerocube 6B     )                                      Tech         33
              BRITE-Toronto   )                                      Astron       33
              BRITE-Montreal  )                                      Astron       33
              Hodoyoshi-3     )                                      Imaging      33
              Hodoyoshi-4     )                                      Imaging      33
              Perseus-M 1     )                                      Com (AIS)    33
              Perseus-M 2     )                                      Com (AIS)    33
              POPSAT-HIP1     )                                      Imaging      33
              QB50P1          )                                      Science      33
              QB50P2          )                                      Science      33
              PACE            )                                      Tech         33
              NanoSatC-Br 1   )                                      Science      33
              Duchifat-1      )                                      Tech         33
              PolyITAN 1      )                                      Imaging      33
              DTUSat-2        )                                      Com          33
              Flock 1c-1      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-2      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-3      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-4      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-5      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-6      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-7      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-8      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-9      )                                      Imaging      33
              Flock 1c-10     )                                      Imaging      33
              Flock 1c-11     )                                      Imaging      33
30.06. 04:22  SPOT-7      )     PSLV               Šríharikota       Imaging      34A    
              AISat       )                                          Com AIS      34B
              CanX-4      )                                          Tech         34C
              CanX-5      )                                          Tech         34D
              VELOX-I-NSat)                                          Tech         34E
              VELOX-I-PSat)                                          Tech         34
02.07. 09:56  OCO-2             Delta 7320         Vandenberg SLC2W  Science      35A
03.07. 12:43  Goněc-M No. 18 )  Rokot              Pleseck LC133/4   Comms        36A           
              Goněc-M No. 19 )                                       Comms        36B
              Goněc-M No. 20 )                                       Comms        36C
08.07. 15:58  Meteor-M No. 2 )  Sojuz-2-1B/Fregat  Bajkonur LC31     Weather      37A
              Relek          )                                       Space sci    37B
              DX-1           )                                       Tech         37C
              SkySat-2       )                                       Imaging      37D
              TDS-1          )                                       Tech         37E
              UKube-1        )                                       Tech         37F
              AISSAT-2       )                                       Comms AIS    37G
10.07. 18:55  O3b No. 8    )    Sojuz ST-B/Fregat  Kourou ELS        Comms        38A
              O3b No. 7    )                                         Comms        38B
              O3b No. 7    )                                         Comms        38C
              O3b No. 3    )                                         Comms        38D
13.07. 16:52  Cygnus Orb-2      Antares 120        Wallops MARS LA0  Cargo        39A (připojení k ISS 16.07.2014)
14.07. 15:15  Orbcomm OG2-9   ) Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Comms        40A
              Orbcomm OG2-7   )                                      Comms        40B
              Orbcomm OG2-6   )                                      Comms        40C
              Orbcomm OG2-11  )                                      Comms        40D
              Orbcomm OG2-4   )                                      Comms        40E
              Orbcomm OG2-3   )                                      Comms        40F
18.07. 20:50  Foton-M No. 4     Sojuz-2-1A         Bajkonur LC31     Micrograv    41A
23.07. 21:44  Progress M-24M    Sojuz-U            Bajkonur LC1      Cargo        42A (připojení k ISS 24.07.2014)
28.07. 23:28  GSSAP-1  )        Delta 4M+(4,2)     Canaveral SLC37B  Tracking     43A
              GSSAP-2  )                                             Tracking     43B
              ANGELS   )                                             Tracking     43C
29.07. 23:47  ATV-5             Ariane 5ES         Kourou ELA3       Cargo        44A (připojení k ISS 12.08.2014)
02.08. 03:23  GPS 68            Atlas V 401        Canaveral SLC41   Navigation   45A
05.08. 08:00  Asiasat 8         Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Comms        46A
09.08. 05:45  Yaogan 20 Sat 1 ) CZ-4C              Jiuquan           Sigint       47A
              Yaogan 20 Sat 2 )                                      Sigint       47B
              Yaogan 20 Sat 3 )                                      Sigint       47C
13.08. 18:30  WorldView-3    )  Atlas V 401        Vandenberg SLC3E  Imaging      48A
              Centaur AV-047 )                                       Rocket stage 48B
18.08. 14:23  Chasqui-1                            ISS, LEO          Tech        98-67ET
19.08. 03:15  GaoFen 2  )       CZ-4B              Taiyuan           Imaging      49A
              Heweliusz )                                            Astronomy    49B
19.08. 18:25  Flock 1b-24 )                        ISS, LEO          Imaging     98-67EU
              Flock 1b-23 )                                          Imaging     98-67EV
20.08. 02:26  Flock 1b-26 )                        ISS, LEO          Imaging     98-67EW
              Flock 1b-25 )                                          Imaging     98-67EX
20.08. 09:50  Flock 1b-15 )                        ISS, LEO          Imaging     98-67EY
              Flock 1b-16 )                                          Imaging     98-67EZ
21.08. 13:37  Flock 1b-1  )                        ISS, LEO          Imaging     98-67FA
              Flock 1b-2  )                                          Imaging     98-67FB
22.08. 12:27  Galileo FOC FM01) Sojuz ST-B         Kourou ELS        Navigation   50A
              Galileo FOC FM02)                                      Navigation   50B
23.08. 19:44  Flock 1b-7  )                        ISS, LEO          Imaging     98-67FC
              Flock 1b-8  )                                          Imaging     98-67FD
04.09. 00:15  Ling Qiao      )  CZ-2D              Jiuquan           Comms        51A
              Chuangxin 1-04 )                                       Comms        51B
05.09. 09:29  Flock 1b-17 )                        ISS, LEO          Imaging     98-67FF
              Flock 1b-18 )                                          Imaging     98-67FE
07.09. 05:00  Asiasat 6         Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Comms        52A
08.09. 03:22  Yaogan 21  )      CZ-4B              Taiyuan           Imaging      53A
              Tiantuo 2  )                                           Imaging      53B
11.09. 22:05  Measat 3b )       Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        54A
              Optus 10  )                                            Comms        54B
17.09. 00:10  CLIO              Atlas V 401        Canaveral SLC41   Sigint?      55A
21.09. 05:52  Dragon CRS-4      Falcon 9 v1.1      Canaveral SLC40   Cargo        56A (připojení k ISS 23.09.2014)
25.09. 20:25  Sojuz TMA-14M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship    57A (připojení k ISS 26.09.2014)
27.09. 20:28  Luč               Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Data relay   58A
28.09. 05:13  SJ-11 07          CZ-2C              Jiuquan           Surveillance 59A
07.10. 05:16  Himawari-8        H-2A               Tanegašima        Weather      60A
15.10. 20:02  IRNSS-1C          PSLV-XL            Šríharikota FLP   Navigation   61A
16.10. 21:44  Intelsat IS-30 )  Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        62A
              ARSAT-1        )                                       Comms        62B
20.10. 06:31  Yaogan 22         CZ-4C              Taiyuan           Imaging?     63A
21.10. 15:09  Ekspress AM-6     Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms        64A
23.10. 18:00  CE-5 FTD )        CZ-3C/G2           Xichang           Lunar probe  65A
              4M       )                                             Amat. radio  65B
27.10. 06:59  SJ-11 08          CZ-2C              Jiuquan           Surveill.?   66A
28.10. 22:20  Cygnus ORB-3    ) Antares 130        Wallops MARS 0A   Cargo        F02
              RACE            )                                      Science      F02
              Arkyd-3         )                                      Tech         F02
              GOMX-2          )                                      Comms AIS    F02
              Flock-1d 1 to 26)                                      Imaging      F02
29.10. 07:09  Progress M-25M    Sojuz-2-1a         Bajkonur LC31     Cargo        67A (připojení k ISS 29.10.2014)
29.10. 17:21  GPS SVN 69        Atlas V 401        Canaveral SLC41   Navigation   68A
30.10. 01:43  Meridian No. 17L  Sojuz-2-1a/Fregat  Pleseck LC43/4    Comms        69A
06.11. 07:36  ASNARO-1    )     Dnepr              Jasnyj            Tech         70A
              Hodoyoshi-1 )                                          Tech         70B
              ChubuSat-1  )                                          Tech         70C
              QSAT-EOS    )                                          Tech         70D
              Tsubame     )                                          Tech         70E
14.11. 18:53  Yaogan 23         CZ-2C              Taiyuan           Radar imag.  71A
20.11. 07:12  Yaogan 24         CZ-2D              Jiuquan           Imaging      72A
21.11. 06:37  Kuaizhou-2        Kuaizhou           Jiuquan           Imaging      73A
23.11. 21:01  Sojuz TMA-15M     Sojuz-FG           Bajkonur LC31     Spaceship    74A (připojení k ISS 24.11.2014)
28.11. 14:30  SpinSat           -                  ISS, LEO          Tech      98-067FL
30.11. 21:52  Glonass-K1        Sojuz-2-1b/Fregat  Pleseck LC43/4    Navigation   75A
03.12. 04:22  Hayabusa-2 )      H-2A 202           Tanegašima Y1     Space probe  76A
              Shin'en-2  )                                           Comms tech   76B
              DESPATCH   )                                           Art satell.  76C
              PROCYON    )                                           Space probe  76D
05.12. 12:05  Orion EFT-1       Delta 4H           Canaveral SLC37B  Spaceship    77A (přistání v Pacifiku 4,5 hodiny po startu)
06.12. 20:40  GSAT-16    )      Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms        78A
              DirecTV-14 )                                           Comms        78B
07.12. 03:26  CBERS 4           CZ-4B              Taiyuan LC9       Imaging      79A
10.12. 19:33  Yaogan 25A )      CZ-4C              Jiuquan           Sigint       80A
              Yaogan 25B )                                           Sigint       80B
              Yaogan 25C )                                           Sigint       80C
13.12. 03:19  USA 259           Atlas V 541        Bajkonur SLC3E    Sigint       81A
15.12. 00:16  Jamal 401         Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms        82A
18.12. 18:37  O3b FM9  )        Sojuz ST-B         Kourou ELS        Comms        83A
              O3b FM10 )                                             Comms        83B
              O3b FM11 )                                             Comms        83C
              O3b FM12 )                                             Comms        83D
19.12. 04:43  Kondor-E No. 2    Strela             Bajkonur LC175    Radar Imager 84A
23.12. 05:57  IPM               Angara A5          Pleseck LC35/1    Vehicle test 85A
25.12. 03:01  Lotos-S No. 802   Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4    Sigint       86A
26.12. 18:55  Resurs-P No. 2    Sojuz-2-1B         Bajkonur LC31/6   Imaging      87A
27.12. 03:22  Yaogan 26         CZ-4B              Taiyuan LC9       Imaging      88A
27.12. 21:38  Astra 2G          Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms        89A
31.12. 01:02  Fengyun 2-08      CZ-3A              Xichang LC2       Weather      90A
---------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek, z nosiče a kosmodromu na jejich popis.
Odkazy z COSPAR označení tělesa vedou do Katalogu družic Space 50 (mimo MEK).
Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu.
Aktualizováno : 31.12.2014
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | Space 50 | 2013 | Tělesa 2014 | 2015 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.