Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2013
Starty kosmických raket a těles v roce 2013
Vypuštěná tělesa: 
Datum  UT     Název             Raketa             Kosmodrom         Mise      Označení
---------------------------------------------------------------------------------------
15.01. 16:25  Kosmos-2482  )    Rokot              Pleseck LC133/3   Comms       01A
              Kosmos-2483  )                                         Comms       01B
              Kosmos-2484  )                                         Comms       01C
27.01. 04:40  JSE Reda-4   )    H-2A 202           Tanegašima        Radar       02A
              Jissho eisei )                                         Imaging     02B
30.01. 07:00  STSAT-2C          Naro               Naro Space Ctr    Geod/Tech   03A
31.01. 01:48  TDRS 11           Atlas V 401        Canaveral SLC41   Comms       04A
01.02. 06:56  Intelsat IS-27    Zenit-3SL          Sea Launch        Comms       F01 (havárie rakety krátce po startu)
06.02. 16:04  Globalstar M078 ) Sojuz-2-1A         Bajkonur LC31/6   Comms       05A
              Globalstar M087 )                                      Comms       05B
              Globalstar M093 )                                      Comms       05C
              Globalstar M094 )                                      Comms       05D
              Globalstar M095 )                                      Comms       05E
              Globalstar M096 )                                      Comms       05F
07.02. 21:36  Amazonas 3      ) Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms       06A
              Azerspace       )                                      Comms       06B
11.02. 14:41  Progress M-18M    Sojuz-U            Bajkonur          Cargo       07A (připojení k ISS 11.02.2013)
11.02. 18:02  Landsat 8         Atlas V 401        Vandenberg SLC3E  Imaging     08A
25.02. 12:31  SARAL       )     PSLV-CA            Šríharikota       Altimeter   09A
              AAUSAT3     )                                          Tech        09B
              Sapphire    )                                          SpSur       09C
              NEOSSat     )                                          Astron      09D
              STRaND-1    )                                          Tech        09E
              TUGSAT-1    )                                          Astronomy   09F
              UniBRITE    )                                          Astronomy   09G
01.03. 15:10  Dragon CRS-2      Falcon 9           Canaveral SLC40   Cargo       10A (připojení k ISS 03.03.2013)
19.03. 21:21  SBIRS GEO-2       Atlas V 401        Canaveral SLC41   Early Warn  11A
26.03. 19:07  Satmex 8          Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms       12A
28.03. 20:43  Sojuz TMA-08M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1/5    Spaceship   13A (připojení k ISS 29.03.2013)
15.04. 18:36  Anik G-1          Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms       14A
19.04. 10:00  Bion-M No. 1 )    Sojuz-2-1A         Bajkonur LC31/6   Life Sci    15A
              OSSI-1       )                                         Tech        15B
              Dove-2       )                                         Tech        15C
              AIST-2       )                                         Tech        15D
              BEESAT-3     )                                         Tech        15E
              SOMP         )                                         Tech        15F
              BEESAT-2     )                                         Tech        15G
21.04. 21:00  Cygnus Mass Sim ) Antares 110        Wallops MARS 0A   Tech        16A
              Dove-1          )                                      Tech        16B
              Alexander       )                                      Tech        16C
              Bell            )                                      Tech        16D
              Graham          )                                      Tech        16E
24.04. 10:12  Progress M-19M    Sojuz-U            Bajkonur LC1/5    Cargo       17A (připojení k ISS 26.04.2013)
26.04. 04:13  Gao Fen 1     )   CZ-2D              Jiuquan           Imaging     18A
              NEE-01 Pegaso )                                        Tech        18B
              CubeBug-1     )                                        Tech        18C
              Turksat-3USAT )                                        Tech        18D
26.04. 05:23  Glonass-M No. 47  Sojuz-2-1B/Fregat  Pleseck           Nav         19A
01.05. 16:06  Zhongxing-11      CZ-3B/E            Xichang           Comms       20A
07.05. 02:06  Proba-V     )     Vega               Kourou            Imaging     21A
              VNREDSAT-1  )                                          Imaging     21B
              ESTCube-1   )                                          Tech        21C
15.05. 21:38  GPS SVN 66        Atlas V 401        Canaveral SLC41   Nav         23A
25.05. 00:27  WGS 5             Delta 4M+(5,4)     Canaveral SLC37B  Comms       24A
28.05. 20:31  Sojuz TMA-09M     Sojuz-FG           Bajkonur          Spaceship   25A (připojení k ISS 29.05.2013)
03.06. 09:18  SES-6             Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms       26A
05.06. 21:52  ATV-4             Ariane 5ES         Kourou ELA3       Cargo       27A (připojení k ISS 15.06.2013)
07.06. 18:37  Kosmos-2486       Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4    Imaging     28A
11.06. 09:38  Shenzhou 10       CZ-2F              Jiuquan           Spaceship   29A (připojení k TG-1 13.06.2013)
25.06. 17:28  Resurs-P          Sojuz-2-1B         Bajkonur LC31/6   Imaging     30A
25.06. 19:27  O3b SC1/PFM)      Sojuz ST-B         Kourou ELS        Comms       31A
              O3b SC2/FM2)                                           Comms       31B
              O3b SC3/FM4)                                           Comms       31C
              O3b SC4/FM5)                                           Comms       31D
27.06. 16:53  Kosmos-2487       Strela             Bajkonur LC175    Radar       32A
28.06. 02:27  IRIS              Pegasus XL         L1011, Vandenberg Solar       33A
01.07. 18:11  IRNSS-1A          PSLV-XL            Šríharikota LP1   Navigation  34A
02.07. 02:38  Glonass-M No. 48) Proton-M/DM-03     Bajkonur LC81/24  Navigation  F02 (havárie rakety krátce po startu)
              Glonass-M No. 49)                                      Navigation  F02 (havárie rakety krátce po startu)
              Glonass-M No. 50)                                      Navigation  F02 (havárie rakety krátce po startu)
15.07. 09:27  SJ-11-05          CZ-2C              Jiuquan           Early Warn  35A
19.07. 13:00  MUOS 2            Atlas V 551        Canaveral SLC41   Comms       36A
19.07. 23:37  Shiyan 7    )     CZ-4C              Taiyuan           Surveill.   37A
              Chuangxin 3 )                                          Tech        37B
              Shi Jian 15 )                                          Tech        37C
25.07. 19:54  Alphasat )        Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms       38A
              Insat 3D )                                             Weather     38B
27.07. 20:45  Progress M-20M    Sojuz-U            Bajkonur LC31     Cargo       39A (připojení k ISS 28.07.2013)
03.08. 19:48  HTV-4             H-2B               Tanegašima LP2    Cargo       40A (připojení k ISS 09.08.2013)
08.08. 00:29  WGS 6             Delta 4M+(5,4)     Canaveral SLC37   Comms       41A
22.08. 14:39  Arirang-5         Dnepr              Jasnyj Sh370/13   Imaging     42A
28.08. 18:03  USA 245           Delta 4H           Vandenberg SLC6   Imaging     43A
29.08. 20:30  Es'hail 1  )      Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms       44A
              GSAT-7     )                                           Comms       44B
31.08. 20:05  AMOS 4            Zenit-3M           Bajkonur LC45     Comms       45A
01.09. 19:16  Yaogan 17     )   CZ-4C              Jiuquan LC603     SIGINT      46A
              YW-17 subsat 1)                                        SIGINT      46B
              YW-17 subsat 2)                                        SIGINT      46C
07.09. 03:27  LADEE             Minotaur V         Wallops I. LA0B   Lunar probe 47A
11.09. 23:23  Gonets-M No. 14)  Rokot              Pleseck LC133/3   Comms       48A
              Gonets-M No. 16)                                       Comms       48B
              Gonets-M No. 17)                                       Comms       48C
14.09. 05:00  Hisaki            Epsilon            Kagošima          Astronomy   49A
18.09. 08:10  AEHF 3            Atlas V 531        Canaveral SLC41   Comms       50A
18.09. 14:58  Cygnus Demo       Antares 110        Wallops I. LA0A   Cargo       51A (připojení k ISS 29.09.2013)
23.09. 03:07  Fengyun-3 3       CZ-4C              Taiyuan LC9       Weather     52A
25.09. 04:37  Kuaizhou-1        Kuaizhou           Jiuquan           Imaging?    53A
25.09. 20:58  Sojuz TMA-10M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1	     Spaceship   54A (připojení k ISS 26.09.2013)
29.09. 16:00  Cassiope   )      Falcon 9 v1.1      Vandenberg SLC4E  Comm/Sci    55A
              DANDE      )                                           Sci         55B
              CUSat 1    )                                           Tech        55C
              POPACS 1   )                                           Sci         55D
              POPACS 2   )                                           Sci         55E
              POPACS 3   )                                           Sci         55F
              CUSat 2    )                                           Tech        55G
29.09. 21:38  Astra 2E          Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms       56A
25.10. 03:50  Shi Jian 16       CZ-4B              Jiuquan           Tech?       57A
25.10. 18:08  Sirius FM6        Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms       58A
29.10. 02:50  Yaogan 18         CZ-2C              Taiyuan           Radar?      59A
05.11. 09:08  MOM (Mangalyaan)  PSLV-XL            Šríharikota       Mars probe  60A
07.11. 04:14  Sojuz TMA-11M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1	     Spaceship   61A (připojení k ISS 07.11.2013)
11.11. 23:46  Raduga-1M         Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81/24  Comms       62A
18.11. 18:28  MAVEN             Atlas V 401        Canaveral SLC41   Mars probe  63A
19.11. 12:18  PicoDragon   )                       ISS, LEO          Tech    98-067DA
              Ardusat-1    )                                         Tech    98-067DB
              Ardusat-X    )	                                     Tech    98-067DC
20.11. 01:15  STPSAT-3       )  Minotaur I         Wallops I. LA0B   Tech        64A
              ORS-3          )                                       Tech        64
              TJ3Sat         )                                       Tech        64
              DragonSat      )                                       Tech        64
              COPPER         )                                       Tech        64
              ChargerSat 1   )                                       Tech        64
              SwampSat       )                                       Tech        64
              Ho'oponopono 2 )                                       Radar cal   64
              KySat-2        )                                       Tech        64
              CAPE 2         )                                       Tech        64
              Trailblazer    )                                       Tech        64
              Vermont Lunar Cubesat )                                Tech        64
              PhoneSat-2.4   )                                       Tech        64
              NPS-SCAT       )                                       Tech        64
              Black Knight 1 )                                       Tech        64
              Firefly        )                                       Science     64
              Horus/STARE-B  )                                       Space Surv. 64
              SENSE-A        )                                       Ionospheric 64
              SENSE-B        )                                       Ionospheric 64N
              ORSES          )                                       Comms       64
              ORS Tech 1     )                                       Tech        64
              ORS Tech 2     )                                       Tech        64
              Prometheus 1A? )                                       Comms       64
              Prometheus 1B? )                                       Comms       64
              Prometheus 2A? )                                       Comms       64
              Prometheus 2B? )                                       Comms       64
              Prometheus 3A? )                                       Comms       64
              Prometheus 3B? )                                       Comms       64
              Prometheus 4A? )                                       Comms       64
              Prometheus 4B? )                                       Comms       64
20.11. 03:31  Yaogan 19          CZ-4C             Taiyuan           Imaging     65A
20.11. 07:58  TechEdSat-3p                         ISS, LEO          Tech    98-067DD
21.11. 07:10  Dubaisat-2       ) Dněpr             Jasnyj            Imaging     66A
              SkySat-1         )                                     Imaging     66C
              STSat-3          )                                     Astronomy   66G
              AprizeSat-7      )                                     Comms       66D
              AprizeSat-8      )                                     Comms       66K
              WNISAT-1         )                                     Weather     66H
              Lem              )                                     Astronomy   66R
              GOMX-1           )                                     Comms       66Q
              Dove-3           )                                     Imaging     66P
              Delfi-3nXt       )                                     Tech        66N
              Triton 1         )                                     Comms/AIS   66M
              KHUSAT-1         )                                     Science     66J
              KHUSAT-2         )                                     Science     66L
              OPTOS            )                                     Tech        66E
              Manolito         )                                     Tech        66AB
              Krysaor          )                                     Tech        66AA
              UWE-3            )                                     Tech        66Z
              VELOX-P2         )                                     Tech        66Y
              First-MOVE       )                                     Tech        66AG
              FUNcube-1        )                                     Tech        66AE
              HINCube-1        )                                     Tech        66B
              Tshepiso         )                                     Tech        66AF
              BPA-3            )                                     Tech        66AJ
              Unisat-5         )                                     Tech        66F
                Dove-4         )                                     Imaging     66
                ICUBE-1        )                                     Tech        66
                PUCPSat-1      )                                     Tech        66
                Pocket-PUCP    )                                     Tech        66
                HUMSAT-D       )                                     Tech        66
                QBScout-1      )                                     Tech        66
                BeakerSat-1    )                                     Tech        66
                $50SAT         )                                     Tech        66
                WREN           )                                     Tech        66
22.11. 12:02  SWARM-1   )        Rokot             Pleseck           Science     67A
              SWARM-2   )                                            Science     67B
              SWARM-3   )                                            Science     67C
25.11. 02:12  Shiyan 5 Weixing   CZ-2D             Jiuquan           Tech/Sci?   68A
25.11. 20:53  Progress M-21M     Sojuz-U           Bajkonur LC31     Cargo       69A
01.12. 17:30  Chang'e-3 )        CZ-3BE            Xichang           Moon probe  70A
              Yutu      )                                            Rover
03.12. 22:41  SES-8              Falcon 9 v1.1     Canaveral SLC40   Comms       71A
06.12. 07:14  TOPAZ 3?    )      Atlas V 501       Vandenberg SLC3E  Radar       72A
              Aerocube 5a )                                          Tech        72D
              Aerocube 5b )                                          Tech        72E
              SMDC-ONE 2.3)                                          Comms       72N
              SMDC-ONE 2.4)                                          Comms       72L
              Tacsat 6    )                                          Tech?       72M
              ALICE       )                                          Tech        72F
              SNAP-3      )                                          Tech?       72G
              FIREBIRD A  )                                          Sci         72B
              FIREBIRD B  )                                          Sci         72C
              MCubed-2    )                                          Tech/Imag.  72H
              IPEX        )                                          Tech        72K
              CUNYSAT 1   )                                          Sci         72J
08.12. 12:12  Inmarsat 5 F1      Proton-M/Briz-M   Bajkonur LC200/39 Comms       73A
09.12. 03:26  ZY-1 No. 3         CZ-4B             Taiyuan           Imaging     F03
19.12. 09:12  Gaia               Sojuz-2-1B/Fregat Kourou ELS        Astronomy   74A
20.12. 16:42  Tupac Katari 1     CZ-3BE            Xichang           Comms       75A
25.12. 00:31  Kosmos-2488 )      Rokot             Pleseck LC133/3   Comms       76A
              Kosmos-2489 )                                          Comms       76B
              Kosmos-2490 )                                          Comms       76C
26.12. 10:49  Ekspress AM-5      Proton-M/Briz-M   Bajkonur LC81/24  Comms       77A
28.12. 12:30  Aist 1        )    Sojuz-2-1V/Volga  Pleseck LC43/4    Science     78A
              SKRL-756 No. 1)                                        Radar cal   78B
              SKRL-756 No. 2)                                        Radar cal   78C
---------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek, z nosiče a kosmodromu na jejich popis.
Odkazy z COSPAR označení tělesa vedou do Katalogu družic Space 50 (mimo MEK).
Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu.
Aktualizováno : 01.01.2014
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | Space 50 | 2012 | Tělesa 2013 | 2014 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.