Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2011
Starty kosmických raket a těles v roce 2011
Vypuštěná tělesa: 
Datum  UT     Název             Raketa             Kosmodrom        Mise      Označení
--------------------------------------------------------------------------------------
18.01. 03:00  Nanosail-D2                          Fastsat, LEO     Tech        62H? (uvolnění z družice, vypuštěné 20.11.2010)
20.01. 12:29  Elektro-L         Zenit-3SLBF        Bajkonur LC45    Weather     01A
20.01. 21:10  USA 224           Delta 4H           Vandenberg SLC6  Imaging     02A
22.01. 05:38  HTV-2 (Kounotori) H-2B               Tanegašima Y2    Cargo       03A (připojení k ISS 27.01.2011)
28.01. 01:31  Progress M-09M    Sojuz-U            Bajkonur         Cargo       04A (připojení k ISS 30.01.2011)
01.02. 14:00  Geo-IK-2 No. 11   Rokot              Pleseck LC133/3  Geodetic    05A
06.02. 12:26  RPP (USA 225)     Minotaur I         Vandenberg SLC8  Tech        06A
16.02. 21:51  Johannes Kepler   Ariane 5ES         Kourou ELA3      Cargo       07A (připojení k ISS 24.02.2011)
24.02. 21:53  Discovery STS-133 Space Shuttle      Kennedy LC39A    Spaceship   08A (připojení k ISS 26.02.2011)
26.02. 03:07  Glonass-K No. 11  Sojuz-2-1B         Pleseck LC43/4   Navigation  09A
04.03. 10:09  Glory  )          Taurus XL 3110     Vandenberg 576E  Climate     F01
              E1P    )                                              Sci         F01
              Hermes )                                              Tech        F01
              KySat-1)                                              Tech        F01
05.03. 22:46  OTV-2 F1          Atlas V 501        Canaveral SLC41  Spaceplane  10A
11.03. 23:38  NROL-27           Delta 4M+(4,2)     Canaveral SLC37  Comms       11A
04.04. 22:18  Sojuz TMA-21      Sojuz-FG           Bajkonur LC1     Spaceship   12A (připojení k ISS 06.04.2011)
09.04. 20:47  Beidou DW8        CZ-3A              Xichang          Nav         13A
15.04. 04:24  USA 229           Atlas V 411        Vandenberg SLC3E Sigint      14A
              USA 229 B )                                           Sigint      14B
20.04. 04:42  Resourcesat 2 )   PSLV               Šríharikota FLP  Imaging     15A
              Youthsat      )                                       Science     15B
              X-Sat         )                                       Imaging     15C
22.04. 21:37  New Dawn      )   Ariane 5 ECA       Kourou ELA3      Comms       16A
              Yahsat 1      )                                       Comms       16B
27.04. 13:05  Progress M-10M    Sojuz-U            Bajkonur LC1     Cargo       17A (připojení k ISS 29.04.2011)
04.05. 17:41  Meridian No. 14L  Sojuz-2-1A         Pleseck LC43/4   Comms       18A
07.05. 18:10  SBIRS GEO-1       Atlas V 401        Canaveral SLC41  Early Warn  19A
16.05. 12:56  Endeavour STS-134 Space Shuttle      Kennedy LC39A    Spaceship   20A (připojení k ISS 18.05.2011)
20.05. 19:15  Telstar 14R       Proton-M           Bajkonur LC200   Comms       21A
20.05. 20:38  ST-2     )        Ariane 5ECA        Kourou ELA3      Comms       22A
              GSAT-8   )                                            Comms       22B
07.06. 20:12  Sojuz TMA-02M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1     Spaceship   23A (připojení k ISS 09.06.2011)
10.06. 14:20  SAC-D/Aquarius    Delta 7320         Vandenberg SLC2W Climate     24A
15.06. 09:25  Rasad             Safir              Semnan           Imaging     25A
20.06. 16:13  Zhongxing-10      CZ-3BE             Xichang          Comms       26A
21.06. 14:38  Progress M-11M    Sojuz-U            Bajkonur LC1     Cargo       27A (připojení k ISS 23.06.2011)
27.06. 16:00  Kosmos-2472       Sojuz-U            Pleseck LC16/2   Imaging     28A
30.06. 03:09  ORS-1             Minotaur 1         Wallops I. LA0B  Imaging     29A
06.07. 04:28  Shi Jian-11-03    CZ-2C              Jiuquan          Sigint      30A
08.07. 15:29  Atlantis STS-135  Space Shuttle      Kennedy LC39A    Spaceship   31A (připojení k ISS 10.07.2011)
11.07. 15:41  TianLian 1-02     CZ-3C              Xichang          Data rel.   32A
13.07. 02:27  Globalstar-2 )    Sojuz-2-1A/Fregat  Bajkonur LC31    Comms       33A
              Globalstar-2 )                                        Comms       33B
              Globalstar-2 )                                        Comms       33C
              Globalstar-2 )                                        Comms       33D
              Globalstar-2 )                                        Comms       33E
              Globalstar-2 )                                        Comms       33F
15.07. 11:18  GSAT-12           PSLV-XL            Šríharikota      Comms       34A
15.07. 23:16  SES-3   )         Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200   Comms       35A
              Kazsat-2)                                             Comms       35B
16.07. 06:41  GPS SVN 63        Delta 4M+(4,2)     Canaveral LC37B  Nav         36A
18.07. 02:31  Spektr-R          Zenit-3F/Fregat    Bajkonur LC45/1  Astronomy   37A
20.07. 07:49  PSSC-2                               Atlantis,LEO     Tech        31B
26.07. 21:44  Beidou DW9        CZ-3A              Xichang          Nav         38A
29.07. 07:42  SJ11-02           CZ-2C              Jiuquan          Unknown     39A
03.08. 18:43  Radioskaf-V       -                  EVA, ISS         Comms    98-67CK
05.08. 16:25  Juno              Atlas 551          Canaveral SLC41  Probe       40A
06.08. 22:52  Astra 1N )        Ariane 5ECA        Kourou ELA3      Comms       41A
              BSAT 3c  )                                            Comms       41B
10.08. 16:15  Paksat 1R         CZ-3B              Xichang           Comms      42A
15.08. 22:57  Haiyang 2         CZ-4B              Taiyuan LC2       Rem.Sens.  43A
17.08. 07:12  Sich-2      )     Dněpr              Jasnyj            Rem.Sens.  44G
              Edusat      )                                          Tech       44A
              NigeriaSat-2)                                          Imaging    44B
              NigeriaSat-X)                                          Tech       44C
              Rasat       )                                          Imaging    44D
              AprizeSat-5 )                                          Comms/AIS  44E
              AprizeSat-6 )                                          Comms/AIS  44F
              BPA-2       )                                          Tech       44H
17.08. 21:25  Ekspress AM-4     Proton-M/Briz-M    Bajkonur          Comms      45A
18.08. 09:28  SJ11-04           CZ-2C              Jiuquan           Unknown    F02
24.08. 13:00  Progress M-12M    Sojuz-U            Bajkonur          Cargo      F03
10.09. 13:08  GRAIL-A   )       Delta 7920H        Canaveral SLC17B  Lunar      46A
              GRAIL-B   )                                            Lunar      46B
18.09. 16:33  Zhongxing 1A      CZ-3B(E?)          Xichang           Comms      47A
20.09. 22:47  Kosmos-2473       Proton-M/Briz-M    Bajkonur          Comms      48A
21.09. 21:38  Arabsat 5C  )     Ariane 5ECA        Kourou ELA3       Comms      49A
              SES 2       )                                          Comms      49B
23.09. 04:36  IGS O-4           H-2A 202           Tanegašima        Imaging    50A
24.09. 20:18  Atlantic Bird 7   Zenit-3SL          Sea Launch        Comms      51A
27.09. 15:49  Tacsat-4          Minotaur 4+        Kodiak            Comms      52A
29.09. 13:16  Tiangong-1        CZ-2FT1            Jiuquan           Module     53A
29.09. 18:32  Quetzsat-1        Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms      54A
02.10. 20:15  Glonass-M No. 42  Sojuz-2-1B         Pleseck           Navsat     55A
05.10. 21:00  Intelsat IS-18    Zenit-3SLB         Bajkonur LC45     Comms      56A
07.10. 08:21  Eutelsat W3C      CZ-3B/E            Xichang           Comms      57A
12.10. 05:31  Megha-Tropiques ) PSLV-CA            Šríharikota       Earth Obs  58A
              SRMSat          )                                      Tech       58B
              VesselSat-1     )                                      Comms/AIS  58C
              Jugnu           )                                      Tech       58D
19.10. 18:49  ViaSat-1          Proton-M/Briz-M    Bajkonur          Comms      59A
21.10. 10:30  GALILEO-IOV-1 )   Sojuz-STB/Fregat   Kourou ELS        Navsat     60A
              GALILEO-IOV-2 )                                        Navsat     60B
28.10. 09:48  NPP            )  Delta 7920         Vandenberg SLC2W  Weather    61A
              E1PU2          )                                       Sci/Edu    61B
              AubieSat-1     )                                       Sci/Edu    61C
              M-Cubed        )                                       Imaging    61D
              RAX-2          )                                       Science    61E
              DICE-1         )                                       Science    61F
              DICE-2         )                                       Science    61G
30.10. 10:11  Progress M-13M    Sojuz-U            Bajkonur LC1      Cargo      62A (připojení k ISS 02.11.2011)
31.10. 21:58  Shenzhou 8        CZ-2F              Jiuquan           Spaceship  63A (připojení k TG-1 02.11.2011)
04.11. 12:51  Glonass-M No. 43) Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC81     Navsat     64A
              Glonass-M No. 44)                                      Navsat     64B
              Glonass-M No. 45)                                      Navsat     64C
08.11. 20:16  Fobos-Grunt       Zenit-2SB          Bajkonur LC45     Mars probe 65A
09.11. 03:21  TX-1  )           CZ-4B              Taiyuan           Imaging?   66A
              YW-12 )                                                Imaging    66B
14.11. 04:14  Sojuz TMA-22      Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship  67A (připojení k ISS 16.11.2011)
20.11. 00:15  Shiyan Weixing 4) CZ-2D              Jiuquan           Tech?      68A
              Chuanxin 1-03   )                                      Tech       68B
25.11. 19:10  Asiasat 7         Proton-M/Briz-M    Bajkonur LC200/39 Comms      69A
26.11. 15:02  MSL               Atlas V 541        Canaveral SLC41   Mars probe 70A
28.11. 08:26  Glonass-M No. 46  Sojuz-2-1B         Pleseck LC43      Navsat     71A
29.11. 18:50  Yaogan Weixing 13 CZ-2C              Taiyuan           Radar?     72A
01.12. 21:07  Beidou DW10       CZ-3A              Xichang           Navsat     73A
11.12. 11:17  Amos 5   )        Proton-M/Briz-M    Bajkonur          Comms      74A
              Luč 5A   )                                             DataRelay  74B
12.12. 01:21  IGS-7A            H-2A 202           Tanegašima        Radar      75A
17.12. 02:03  Pleiades HR1 )    Sojuz ST-A         Kourou ELS        Imaging    76A
              Elisa 1      )                                         Sigint     76B
              Elisa 2      )                                         Sigint     76C
              Elisa 3      )                                         Sigint     76D
              Elisa 4      )                                         Sigint     76E
              SSOT         )                                         Imaging    76F
19.12. 16:41  Nigcomsat 1R      CZ-3BE             Xichang LC2       Comms      77A
21.12. 13:16  Sojuz TMA-03M     Sojuz-FG           Bajkonur LC1      Spaceship  78A (připojení k ISS 23.12.2011)
22.12. 03:26  ZY-1 02C          CZ-4B              Taiyuan           Imaging    79A
23.12. 12:08  Meridian          Sojuz-2-1B         Pleseck           Comms      F04
28.12. 17:09  Globalstar 2-13 ) Sojuz-2-1A         Bajkonur          Comms      80A
              Globalstar 2-14 )                                      Comms      80B
              Globalstar 2-15 )                                      Comms      80C
              Globalstar 2-16 )                                      Comms      80D
              Globalstar 2-17 )                                      Comms      80E
              Globalstar 2-18 )                                      Comms      80F
--------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek, z nosiče a kosmodromu na jejich popis.
Odkazy z COSPAR označení tělesa vedou do Katalogu družic SPACE 40 (mimo MEK).
Zaniklá tělesa:(podle SPACEWARN Bulletinu [do 30.06.2011])

Označení  (SSC)      Název                          Zánik
-----------------------------------------------------------------
2011-027B(37680)     SL-4 R/B                         23 June
2000-025C(26362)     NAVSTAR 47 R/B(PAM-D)            22 June
2011-007A(37368)     ATV 2                            21 June
2006-052B(29602)     DELTA 2 R/B(2)                   21 June
2011-023B(37634)     SL-4 R/B                         11 June
2011-020A(37577)     STS 134                          01 June
2010-067A(37254)     SOJUZ-TMA 20                     24 May
1998-040D(25382)     SL-6 R/B(2)                      19 May
1986-091A(17134)     COSMOS 1793                      15 May
1999-011A(25646)     WIRE                             10 May
2011-017B(37397)     SL-4 R/B                         29 April
1980-093A(12071)     COSMOS 1222                      27 April
2011-004A(37359)     PROGRESS M-09M                   26 April 
2007-005C(30588)     H-2A R/B                         18 April
2011-012B(37383)     SL-4 R/B                         07 April
2006-058B(29654)     MINOTAUR R/B                     02 April
2011-003A(37351)     HTV 2                            30 March
2010-031B(36609)     SHAVIT R/B                       28 March
2004-043H(28478)     SL-12 R/B(AUX MOTOR)             20 March
2011-001C(37346)     SL-23 R/B                        19 March
2010-052A(37183)     SOJUZ-TMA 1M                     16 March
2003-030A(27838)     ORBVIEW 3                        13 March
2011-008A(37371)     STS-133                          09 March
1999-055C(25935)     NAVSTAR 46 R/B(PAM-D)            06 March
2008-019B(32780)     CZ-3C R/B                        05 March
2003-058C(28131)     NAVSTAR 53 R/B(PAM-D)            03 March
2010-044A(37156)     Progress-M 07M                   20 February
2011-007B(37369)     Ariane 5 R/B                     17 February
2006-058A(29653)     TACSAT 2                         05 February
2006-005D(28942)     M-5 R/B                          02 February
1998-040A(25379)     Molnija 3-49                     02 February
2011-004B(37360)     SL-4 R/B                         31 January   
2010-068B(37257)     CZ-3A R/B                        31 January
2010-055A(37196)     PROGRESS-M 08M                   24 January
1968-014B(3145)      ATLAS AGENA D R/B                18 January
2010-066B(37245)     QBX2                             16 January
2010-066C(37246)     SMDC ONE                         12 January
2010-066F(37249)     QBX1                             06 January
2009-028E(35005)     AEROCUBE 3                       06 January
-----------------------------------------------------------------

Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu, SPACEWARN Bulletinu a SPACE 40.
Aktualizováno : 29.12.2011
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | SPACE 40 | 2010 | Tělesa 2011 | 2012 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.