Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2010
Starty kosmických raket a těles v roce 2010
Vypuštěná tělesa:
Datum  UT     Název             Raketa        Kosmodrom        Mise    Označení
-------------------------------------------------------------------------------
16.01. 16:12  Beidou DW3        CZ-3C         Xichang          Navigation   01A
28.01. 00:18  Raduga-1M         Proton-M/BriM Bajkonur LC81/34 Comms        02A
03.02. 03:45  Progress M-04M    Sojuz-U       Bajkonur LC1/5   Cargo        03A (připojení k ISS 05.02.2010)
08.02. 09:14  Endeavour STS-130 Space Shuttle Kennedy  LC39A   Spaceship    04A (připojení k ISS 10.02.2010)
11.02. 15:23  SDO               Atlas V 401   Canaveral SLC41  Astronomy    05A
12.02. 00:39  Intelsat IS-16    Proton-M/BriM Bajkonur LC200   Comms        06A
01.03. 21:19  Kosmos-2459 )     Proton-M/DM-2 Bajkonur         Navigation   07A
              Kosmos-2460 )                                    Navigation   07B
              Kosmos-2461 )                                    Navigation   07C
04.03. 23:57  GOES P            Delta 4M+     Canaveral SLC37B Weather      08A
05.03. 04:55  Yaogan Weixing 9  CZ-4C         Jiuquan          Sigint?      09A
              YW-9 subsat 1   )                                Sigint?      09B
              YW-9 subsat 2   )                                Sigint?      09C
20.03. 18:26  Echostar 14       Proton-M/BriM Bajkonur 200/39  Comms        10A
02.04. 04:04  Sojuz TMA-18      Sojuz-FG      Bajkonur LC1     Spaceship    11A (připojení k ISS 04.04.2010)
05.04. 10:21  Discovery STS-131 Space Shuttle Kennedy  LC39A   Spaceship    12A (připojení k ISS 07.04.2010)
08.04. 13:57  CryoSat-2         Dněpr         Bajkonur 109/95  Science      13A
15.04. 10:57  GSAT-4            GSLV Mk II    Šríharikota      Comms        F01
16.04. 15:00  Kosmos-2462       Sojuz-U       Pleseck          Imaging      14A
22.04. 23:52  X-37B OTV-1       Atlas V 501   Canaveral SLC41  Spaceplane   15A
24.04. 11:19  SES-1             Proton-M/BriM Bajkonur         Comms        16A
27.04. 01:05  Kosmos-2463       Kosmos-3M     Pleseck LC132/1  Nav          17A
28.04. 17:15  Progress M-05M    Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo        18A
14.05. 18:20  Atlantis STS-132  Space Shuttle Kennedy LC39A    Spaceship    19A (připojení k ISS 16.05.2010)
20.05. 21:58  Negai*       )    H-2A 202      Tanegašima       Tech/imaging 20A
              Waseda-Sat 2 )                                   Imaging      20B
              KSAT         )                                   Science      20C
              Akatsuki     )                                   Venus Probe  20D
              Ikaros       )                                   Solar sail   20E
              Unitec-1     )                                   Tech         20F
21.05. 22:01  Astra 3B     )    Ariane 5ECA   Kourou ELA3      Comms        21A
              ComsatBw-2   )                                   Comms        21B
28.05. 03:00  GPS SVN 62        Delta 4M+     Canaveral SLC37B Navigation   22A
02.06. 01:59  SERVIS-2          Rokot/Briz-KM Pleseck          Tech         23A
02.06. 15:53  Beidou 2-G4       CZ-3C         Xichang          Navigation   24A
03.06. 22:00  Badr 5            Proton-M/BriM Bajkonur         Comms        25A
04.06. 18:45  Dragon Qual Unit  Falcon 9      Canaveral SLC40  Test         26A
10.06. 08:01  STSAT-2B          Naro-1        Naro             Tech         F02
15.06. 01:39  SJ-12             CZ-2D         Jiuquan          Science?     27A
15.06. 14:42  Picard       )                                   Solar phys   28A
              Prisma-Mango )    Dněpr         Jasnyj           Tech         28B
              Prisma-Tango )                                   Tech         28B
              BPA-1        )                                   Navigation   28C
15.06. 21:35  Sojuz TMA-19      Sojuz-FG      Bajkonur LC1     Spaceship    29A (připojení k ISS 17.06.2010)
21.06. 02:14  Tandem-X          Dněpr         Bajkonur LC109   Radar        30A
22.06. 19:00  Ofeq-9            Shavit-2      Palmachim        Imaging      31A
26.06. 21:41  Cheollian    )    Ariane 5ECA   Kourou ELA3      Comms/Weath. 32A
              Arabsat 5A   )                                   Comms        32B
30.06. 15:35  Progress M-06M    Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo        33A (připojení k ISS 04.07.2010)
10.07. 18:41  EchoStar-15       Proton-M/BriM Bajkonur LC200   Comms        34A
12.07. 03:52  Cartosat 2B )     PSLV-CA       Šríharikota      Imaging      35A
              Studsat     )                                    Tech         35B
              AISSAT-1    )                                    Navigation   35C
              Alsat 2A    )                                    Imaging      35D
              TISat-1     )                                    Tech         35E
31.07. 21:30  Beidou 2-G5       CZ-3A         Xichang          Navigation   36A
04.08. 20:59  Nilesat 201   )   Ariane 5ECA   Kourou ELA3      Comms/Weath. 37A
              Rascom-QAF 1R )                                  Comms        37B
09.08. 22:49  Yaogan Weixing 10 CZ-4C         Taiyuan          Radar        38A
14.08. 11:07  AEHF SV-1         Atlas V 531   Canaveral SLC41  Comms        39A
24.08. 07:10  Tianhui-1 Weixing CZ-2D         Jiuquan          Imaging      40A
02.09. 00:53  Kosmos-2464 )     Proton-M/DM2  Bajkonur LC81/24 Navigation   41A
              Kosmos-2465 )                                    Navigation   41B
              Kosmos-2466 )                                    Navigation   41C
04.09. 16:14  Zhongxing 6A      CZ-3B         Xichang          Comms        42A
08.09. 03:30  Kosmos-2467 )     Rokot/Briz-KM Pleseck          Comms        43A
              Goněc-M     )                                    Comms        43B
              Kosmos-2468 )                                    Comms        43C
10.09. 10:22  Progress M-07M    Sojuz-U       Bajkonur LC31    Cargo        44A
11.09. 11:17  Michibiki         H-2A 202      Tanegašima       Nav/Comm     45A
21.09. 04:03  USA 215           Atlas V 501   Vandenberg SLC3E Radar?       46A
22.09. 02:42  YW-11 )           CZ-2D         Jiuquan          Imaging?     47A
              PX-1A )                                          Tech         47B
26.09. 04:41  SBSS              Minotaur IV   Vandenberg SLC8  Tracking     48A
30.09. 17:01  Kosmos-2469       Molnija-M     Pleseck          Early Warn   49A
01.10. 11:00  Chang'e 2         CZ-3C         Xichang          Lunar probe  50A
06.10. 00:49  SJ-6/4A   )       CZ-4B         Taiyuan          ?            51A
              SJ-6/4B   )                                      ?            51B
07.10. 23:10  Sojuz TMA-01M     Sojuz-FG      Bajkonur LC1     Spaceship    52A (připojení k ISS 10.10.2010)
14.10. 18:53  XM-5              Proton-M/BriM Bajkonur LC81/24 Comms        53A
19.10. 17:10  Globalstar 2-1 )  Sojuz-2-1a/Fr Bajkonur LC31    Comms        54A
              Globalstar 2-2 )                                 Comms        54B
              Globalstar 2-3 )                                 Comms        54C
              Globalstar 2-4 )                                 Comms        54D
              Globalstar 2-5 )                                 Comms        54E
              Globalstar 2-6 )                                 Comms        54F
27.10. 15:11  Progress M-08M    Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo        55A (připojení k ISS 30.10.2010)
28.10. 21:51  Eutelsat W3B  )   Ariane 5ECA   Kourou ELA3      Comms        56A (na GTO družici selhal pohonný systém)
              BSAT-3B       )                                  Comms        56B
31.10. 16:26  Beidou DW6        CZ-3C         Xichang          Nav          57A
02.11. 00:59  Meridian 3        Sojuz-2-1a/Fr Pleseck LC43/3   Comms        58A
04.11. 18:37  Fengyun 3 (01)B   CZ-4C         Taiyuan          Weather      59A
06.11. 02:20  COSMO-SkyMed 4    Delta 7420-10 Vandenberg SLC2W Radar        60A
14.11. 17:29  SkyTerra 1        Proton-M/BriM Bajkonur         Comms        61A
20.11. 01:25  STPSat-2    )     Minotaur IV   Kodiak           Tech         62A
              RAX         )                                    Science      62B
              O/OREOS     )                                    Science      62C
              Fastsat-HSV )                                    Tech         62D
              Falconsat-5 )                                    Tech         62E
              Fastrac 1   )                                    Tech         62F
              Fastrac 2   )                                    Tech         62G?
              Nanosail-D  )                                    Tech         62H?
              S26 Ballast A)                                   Dummy        62J
              S26 Ballast B)                                   Dummy        62K
21.11. 22:58  USA 223           Delta IVH     Canaveral SLC37B Sigint?      63A
24.11. 16:09  Zhongxing 20A     CZ-3A         Xichang          Comms        64A
26.11. 18:39  Hylas 1         ) Ariane 5ECA   Kourou ELA3      Comms        65A
              Intelsat IS-17  )                                Comms        65B
06.12. 10:25  Glonass-M )       Proton-M/DM-3 Bajkonur         Navigation   F03 (družice nedosáhla oběžnou dráhu)
              Glonass-M )                                      Navigation   F03 (družice nedosáhla oběžnou dráhu)
              Glonass-M )                                      Navigation   F03 (družice nedosáhla oběžnou dráhu)
08.12. 15:43  Dragon C1       ) Falcon 9      Canaveral SLC40  Spaceship    66A
              SMDC-One        )                                Comms?       66B?
              QbX-1           )                                Secret       66C?
              QbX-2           )                                Secret       66D?
              LANL Cubesat 1  )                                Tech?        66E?
              LANL Cubesat 2  )                                Tech?        66F?
              Caerus/Mayflower)                                Tech         66G?
15.12. 19:09  Sojuz TMA-20      Sojuz-FG      Bajkonur LC1     Spaceship    67A (připojení k ISS 17.12.2010)
17.12. 20:20  Beidou DW7        CZ-3A         Xichang          Navigation   68A
25.12. 10:34  GSAT-5P           GSLV          Šríharikota SLP  Comms        F04 (havárie minutu po startu)
26.12. 21:51  KA-Sat            Proton-M/BriM Bajkonur LC200   Comms        69A
29.12. 21:27  Hispasat 1E  )    Ariane 5ECA   Kourou           Comms        70A
              Koreasat 6   )                                   Comms        70B
-------------------------------------------------------------------------------
Odkazy z názvu tělesa vedou na jeho obrázek, z nosiče a kosmodromu na jejich popis.
Odkazy z COSPAR označení tělesa vedou do Katalogu družic SPACE 40 (mimo MEK).
Zaniklá tělesa:(podle SPACEWARN Bulletinu)

Označení  (SSC)   Název                              Zánik
---------------------------------------------------------------
2008-047H (33394) SZ-7 MODULE                        04.01.2010
2008-041C (33322) horní stupeň CZ-2C                 22.01.2010
2010-003B (36362) horní stupeň SL-04                 05.02.2010
2008-059B (33445) PSSC                               17.02.2010
2010-004A (36394) STS-130               přistání dne 22.02.2010
2010-007F (36405) SL-12 PLAT                         02.03.2010
2010-007E (36404) horní stupeň SL-12 R/B(1)          03.03.2010
2003-055B (28099) horní stupeň STRELA R/B            10.03.2010
2009-055B (35947) horní stupeň DELTA 2 R/B           11.03.2010
2009-038B (35690) DRAGONSAT                          17.03.2010
2009-053A (35940) SOJUZ-TMA 16          přistání dne 18.03.2010
2000-081C (26640) LDREX                              21.03.2010
2010-011B (36506) horní stupeň SL-4                  05.04.2010
2009-063B (36096) horní stupeň SL-4                  07.04.2010
2003-052B (28083) horní stupeň CZ-3A                 12.04.2010
2010-012A (36507) STS 131               přistání dne 20.04.2010
2010-014B (36512) horní stupeň SL-4                  21.04.2010
2009-056A (35948) PROGRESS-M 03M                     27.04.2010
1979-093B (11601) horní stupeň SL-3                  30.04.2010
2010-018B (36522) horní stupeň SL-04                 01.05.2010
2010-019A (36572) STS 132               přistání dne 26.05.2010
2009-074A (36129) Sojuz-TMA 17          přistání dne 02.06.2010
2007-034C (32007) horní stupeň Delta 2               06.06.2010
2003-019A (27809) Hayabusa (MUSES C)    přistání dne 13.06.2010
2010-029B (36604) horní stupeň SL-4                  19.06.2010
2010-020C (36575) Negai                              26.06.2010
2010-026A (36595) horní stupeň Dragon/Falcon 9       27.06.2010
2004-023C (28363) horní stupeň Delta 2               30.06.2010
2010-003A (36361) PROGRESS-M 04M                     01.07.2010
2010-033B (36749) horní stupeň SL-04                 03.07.2010
2010-020B (36574) WASEDA-SAT2                        12.07.2010
2010-014A (36511) KOSMOS 2462                        21.07.2010
2006-058C (29655) GENESAT                            04.08.2010
2009-038F (35694) ANDE CASTOR SPHERE                 18.08.2010
2006-026A (29247) KOSMOS 2421                        19.08.2010
2007-062B (32385) horní stupeň DELTA 2               24.08.2010
2003-002A (27642) ICESAT                             30.08.2010
2010-041E (37141) SL-12 PLAT                         02.09.2010
2010-041F (37142) horní stupeň SL-12                 02.09.2010
2010-033A (36748) PROGRESS-M 06M                     06.09.2010
2010-044B (37157) SL-4 R/B                           12.09.2010
2000-039B (26405) CHAMP                              19.09.2010
2010-011A (36505) SOJUZ-TMA 18          přistání dne 25.09.2010
2006-043C (29496) LDREX 2                            30.09.2010
2010-052B (37184) horní stupeň SL-4                  11.10.2010
2010-054G (37194) horní stupeň SL-26                 19.10.2010
2010-055B (37197) horní stupeň SL-4                  29.10.2010
2010-049D (37173) SL-6 PLAT                          01.11.2010
1986-065A (16922) KOSMOS 1774                        02.11.2010
2002-048C (27542) horní stupeň SL-12                 03.11.2010
1992-069A (22189) KOSMOS 2217                        06.11.2010
2010-018A (36521) PROGRESS M-05M                     15.11.2010
2010-029A (36603) SOJUZ-TMA 19          přistání dne 26.11.2010
2010-036B (36829) horní stupeň CZ-3A                 26.11.2010
---------------------------------------------------------------

Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu, SPACEWARN Bulletinu a SPACE 40.
Aktualizováno : 30.12.2010
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | SPACE 40 | 2009 | Tělesa 2010 | 2011 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.